Facebook Google+ Twitter

Komunikat CzechTourism - Zimowe opony

Czeska Centrala Ruchu Turystycznego ČCCR - CzechTourism posiada swoje przedstawicielstwo w Warszawie. Co kilka dni do wybranych mediów i osób rozsyłane są komunikaty prasowe.

Zima w Republice Czeskiej. / Fot. Ze zbiorów CzechTourismuAle są przypadki, że potem powstają plagiaty i są w naszym kraju osoby które kopiują i wskazują, że to ich materiały, zamiast zaznaczyć, że autorem komunikatu jest ktoś inny. Kilka tygodni temu między innymi na FB i innych forach pewna autorka z polski zapraszała w imieniu rządu czeskiego na imprezę w Republice Czeskiej.

Miejmy nadzieje, że osoba, która dopuściła się obrzydliwego tego czynu zamieści sprostowanie i napisze kto jest autorem tekstu. Dlatego postanowiłem przekazać dla porównania tekst komunikatu jaki dzisiaj otrzymałem wraz ze zdjęciem z ČCCR - CzechTourism z Warszawy.

... Od listopada do Czech na oponach zimowych !

Kierowcy wybierający się do Czech od 1 listopada 2013 do 31 marca 2014 muszą pamiętać o obowiązku posiadania opon zimowych.

Przepis dotyczy zarówno pojazdów silnikowych o masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony, jak i pojazdów o masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony. Głębokość bieżnika w oponach zimowych musi wynosić co najmniej 4 mm dla pojazdów do 3,5 tony oraz co najmniej 6 mm dla pojazdów powyżej 3,5 tony. Przepis nie dotyczy sytuacji, w której było konieczne użycie koła zapasowego (z letnią oponą).

Nowelizacja kodeksu o ruchu drogowym bierze wprawdzie pod uwagę warunki atmosferyczne, jeśli jednak na letnich oponach spowodujemy wypadek drogowy, który nie zdarzyłby się podczas jazdy na oponach zimowych, policja weźmie tę okoliczność pod uwagę... .
(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.