Facebook Google+ Twitter

Komunikat w sprawie pogrzebu ks. kard. Andrzeja Marii Deskura

W minioną sobotę, 3 września 2011 roku, z wielkim bólem przyjęliśmy informację o śmierci Kardynała Andrzeja Marii Deskura.

3 września 2011 roku w Watykanie zmarł po długiej i ciężkiej chorobie Kardynał Andrzej Maria Deskur. / Fot. z albumu autorki/archiwum kuriiW imieniu Metropolity Krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza informuję czytelników naszego portalu, że 3 września 2011 roku w Watykanie zmarł po długiej i ciężkiej chorobie kardynał Andrzej Maria Deskur.
Czytaj także: Kardynał Andrzej Maria Deskur nie żyje. Miał 87 lat
"Ks. Kardynał urodził się 29 lutego 1924 roku w Sancygniowie. Święcenia prezbiteratu przyjął w 1950 roku we Francji. Brał czynny udział w obradach Soboru Watykańskiego II. Przez wiele lat był przewodniczącym Papieskiej Komisji ds. Środków Społecznego Przekazu, ponadto pracował w kilku dykasteriach rzymskich. Był wiernym współpracownikiem sześciu papieży od Piusa XII do Benedykta XVI.

Sakrę biskupią otrzymał z rąk papieża Pawła VI 30 czerwca 1974 roku. Jako zawołanie biskupie przyjął słowa Jezusa: „Prawda was wyzwoli” (J 8,32). W 1985 roku został wyniesiony do godności kardynalskiej przez Ojca Świętego Jana Pawła II.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 12 września 2011 roku, o godzinie 11.00 w sanktuarium błogosławionego Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach.

Na tę uroczystość Kościół krakowski zaprasza Biskupów, Kapłanów oraz Wiernych, którzy z wdzięczności do zmarłego Kardynała pragnęliby wesprzeć Go swoją modlitwą w drodze do Domu Ojca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.