Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14107 miejsce

Koń, odwieczny przyjaciel człowieka

Zwiedzając obrzeża miasta Szczecin, przypadkowo natknąłem się na stadninę koni na terenie wyjątkowo atrakcyjnym. Jakieś kilkaset metrów od Ośrodka Sportów Zimowych "Gubałówka". Postanowiłem przyjrzeć się temu obiektowi trochę dłużej.

W stajni Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego w Szczecinie na osiedlu Osowo. / Fot. Piotr WierzbickiW okresie jesiennym, kiedy w dzień świeci słońce i przebarwiają się liście na drzewach, tereny pomiędzy dzielnicami i miejscowościami: "Głębokie", Osowo, Warszewo, Tanowo i Police, są wyjątkowo atrakcyjne.

Na ścieżkach wśród drzew uprawia się bieganie, jazdę na rowerach i wszelkie ruchowe dyscypliny sportu. Przez przypadek jadąc ulicą Junacką w dzielnicy Osowo, w Szczecinie zauważyłem stadninę koni.

Mały musi trochę poczekać aż mama wróci z treningu. / Fot. Piotr WierzbickiPostanowiłem skupć moją uwagę na tym obiekcie nieco dłużej, choć z początku nic takiego wyjątkowego na pierwszy "rzut oka" nie było.

W pewnym momencie jakaś pani podeszła do zagrody, gdzie na łące pasły się konie. Po chwili wszystkie przybiegły do ogrodzenia gdzie stała. Każdy z nich chciał żeby być przez nią Koń potrafi też wyrazić zadowolenie z tego że nie musi cały czas przebywać w stajni. / Fot. Piotr Wierzbickigłaskany i pieszczony.

Żeby oddać atmosferę tego miejsca, której opisać się nie da, załączam wykonany film i odsyłacz do fotogalerii. Mówi się że "koń jest przyjacielem człowieka". Raczej powinno być: "koń jest przyjacielem kobiety!" Myślę że mężczyzna nie jest w stanie włożyć tyle uczucia i serca w opiekę nad tymi zwierzętami. Choć w dawnych czasach mężczyzna więcej sobie cenił konia niż kobietę, lecz to wynikało z wyrachowania.

Tereny przyległe do dzielnicy Osowo w Szczecinie. / Fot. Piotr WierzbickiZobaczcie sami. Za komentarze będę wdzięczny, może się mylę?Materiały na ten temat:
Amazonki w Szczecinie
Sportowe ewolucje na koniach
Zobacz niezwykłą dzielnicę Szczecina Ossowo

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Widzieć ten film a być na miejscu, to inna bajka. Cieszę się, że film podobał się.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.10.2010 18:01

Z wielką przyjemnością przeczytałam, oglądnęłam...super:) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdeczne dzięki, podbudowaliście mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry tekst, film i zdjęcia./5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobre 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Piotrze, podobało mi się. Moje córki próbują jazdy ale jeszcze im daleko do popisów jakie zobaczyłem na Twoim filmie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Mówi się że "koń jest przyjacielem człowieka". Raczej powinno być: "koń jest przyjacielem kobiety!" Myślę że mężczyzna nie jest w stanie włożyć tyle uczucia i serca w opiekę nad tymi zwierzętami." -oj myślę, że wielu miłośników jazdy konnej płci brzydszej mocno protestowało by przeciw tej tezie... Mimo to już drugi dziś materiał na 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.