Facebook Google+ Twitter

Koń - piękno absolutne

Kiedy Bóg stworzył człowieka, ten zaczął się pysznić. Więc Pan stworzył konia, by pokazać ludziom prawdziwe piękno. Aby nauczyć ich pokory.

1 z 16 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Koń przede wszystkim jest silny. Fot. Damian Mosz
Koń przede wszystkim jest silny. Fot. Damian Mosz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Wczoraj rozmawiałem z p. Kowalczykiem. Będę z nim robił wywiad dla jednej z polonijnych gazet, a przy okazji reklamował sekcję jeździecką Warszawskiej Legii. Mam nadzieję mieć okazję na fajne zdjęcia koni i parę godzin w siodle. Piękna sprawa. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niesamowity kadr na fot.Szybki i zgrabny. Naturalny i dynamiczny. Pamiętam moje pierwsze próby fotoreporterskie na Partynicach. Ustawiłam się w domniemanie najciekawszym miejscu, czyli na mecie. Zoom dopasowałam do sceny i czekałam. Konie startowały z niewidocznego punktu po drugiej stronie boiska, potem z dwa zakręty i prosto do mety. Nacisnęłam spust. Jakież było moje zdziwienie, kiedy stwierdziłam, że na zdjęciu nie mam żadnego konika :( Zwyczajnie były szybsze od migawki :) Twoja relacja zachęciła mnie do zmierzenia się z tematem ponownie. I zgadzam się z tytułem, chociaż, jak mówi stare powiedzenia, jeszcze jacht pod żaglami i kobieta w tańcu kandydują do tego absolutu. Co do kobiet, to nie wiem, ale jachty, zwłaszcza te wiekowe, to uwielbiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.06.2010 20:54

Takiej galerii nie mógł bym pominąć, konisie, śliczne konisie:) Damianie, za galerię i temat przybijam piąteczkę 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koń ma wieloraką symbolikę, zwłaszcza biały koń powiązany jest ze Słońcem, jasnością, ogniem, powietrzem, i ma jeszcze wiele innych artybutów.
Piękne, harmonijne zwierzę, kiedyś mieszkałam koło Łącka, tam jest stadnina koni, napatrzeć się nie mogłam na harmonię ruchu koni. *5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne ujęcia zwierzęcego piękna!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapomniałem o należnych 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepiękna anegdota. I nie dziwię się, że dotyczy konia, chociaż dałoby się podobnie mówić o innych zwierzętach. Niesamowita są ta siła odczuwana z jego mięśni i ciepło z całego ciała, gdy się siedzi w siodle. Hipoterapia jest tego wspaniałym wyrazem.
Obecnie na co dzień żyję w towarzystwie kotów, nie mogę się nadziwić gracji ich ruchów i pozycji w wysypianiu się na tapczanie. Okazuje się, że to wynik dużej ilości kości i kostek, które te pieszczochy posiadają. Aż wzrusza dobrze widoczny ich wysiłek w zrozumieniu tego, co się do nich mówi i samodzielne próby w stosowaniu tego, co się ich nauczy. Wiosną w ogrodzie w pełni słońca spotkałem jeża, też nie nadziwić się pięknej tonacji jego kolczatki itd. itd. Trudno nie złapać się na myśli, że świat natury udał się Bogu najbardziej, po nim to już ryzykowne eksperymenty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękno i gracja, a do tego najwierniejszy przyjaciel człowieka...Brawo Damianie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

„... Zanim Bóg ukończył wielkie dzieło stworzenia i ulepił z gliny człowieka, zwrócił się do wiatru południowego słowami: uczynię z ciebie stworzenie w które włożę potęgę i chwałę moich przyjaciół, a poniżenie nieprzyjaciół moich. Wiatr odpowiedział-Stwórz. Wtedy wziął Bóg garść wiatru i stworzył zeń konia.
-Ja ciebie stwarzam koniem i nazywam arabskim. Przywiązuję dobro i szczęście do kosmyka twojej grzywy nad czołem. Bogate łupy będą zdobyte na twoim grzbiecie a moc będzie z tobą gdziekolwiek byś się znalazł...” /Koran/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.