Facebook Google+ Twitter

Koncepcyjne Volvo S60

Nowy rok, nowe premiery w świecie motoryzacji. Volvo nowym modelem S60 kusi na zdjęciach i filmie. Oficjalnie nowa S 60-tka zostanie zaprezentowana na salonie samochodowym w Genewie, który rozpocznie się 4 marca.

 / Fot. VolvoJak powiedział Stephen Odell, prezes VCC: - Technologia zastosowana w tym samochodzie sprawi także, że każdy będzie mógł być lepszym i bezpieczniejszym kierowcą.

W zakresie bezpieczeństwa Volvo S60 wyposażone będzie w mechanizm potrafiący wykrywać pieszych, którzy znajdą się w linii ruchu samochodu. W sytuacji zagrożenia kierowca najpierw otrzymuje ostrzeżenie dźwiękowe, połączone z migającym światłem na wyświetlaczu na przedniej szybie. Zaprojektowano je w taki sposób, aby przypominało światło hamulca znajdującego się z przodu pojazdu, co ma wywoływać natychmiastową, intuicyjną reakcję. Jeżeli kierowca nie zareaguje na ostrzeżenie, a system oceni, że kolizja staje się nieunikniona, wówczas automatycznie aktywowana jest pełna siła hamowania.

Kolejnym elementem wyposażenia ma być mechanizm Adaptive Cruise Control (ACC) z dodatkową funkcją wspomagającą jazdę w kolumnie samochodów. Radarowy tempomat ACC utrzymuje określony dystans do pojazdu znajdującego się z przodu. Dzięki temu łatwiej będzie podczas powolnej jazdy w korkach, gdzie często samochody zatrzymują się i ruszają.

Volvo S60 wyposażone będzie w czterocylindrowy turbodoładowany silnik o pojemności 1.6 litra, z bezpośrednim wtrysku paliwa GTDi, o mocy 180 KM. Produkcja rozpocznie się na początku roku, w fabryce Volvo Cars w Ghent w Belgii.

Przedsmak tego, jak będzie wyglądał zobacz na poniższym filmie.Źródło: Volvo

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.