Facebook Google+ Twitter

Koncern farmaceutyczny przekupywał lekarzy. Zapłaci 3 miliardy dolarów kary

Koncern farmaceutyczny otrzymał gigantyczną karę finansową za zatajanie informacji o skutkach ubocznych stosowania leków oraz przekupywanie lekarzy.

GlaxoSmithKline, zdaniem amerykańskiego rządu, zasłużyło na miano największego oszusta na rynku farmaceutycznym. Listę wielu przestępstw otwiera przekupywanie lekarzy, co zdarzało się w tej firmie nagminnie, jak informuje Gazeta.pl.

 / Fot. Maxwell Hamilton, wikipedia, CC 2.0Koncern zatrudniał osoby odpowiedzialne za nakłonienie lekarzy do wystawiania recept na ich produkty. Formy perswazji były różnorodne: od wycieczek na Hawaje, przez wysokobudżetowe szkolenia, aż po bilety na koncert Madonny - wyjaśniał prokurator Carmin Oritz.

Promowanymi przez nich lekami były Paxil i Wellbutrin - antydepresanty, przeznaczone do stosowania głównie przez dzieci i młodzież. Firma GlaxoSmithKline zataiła przed Federalną Administracją Leków informację dotyczącą skutków ubocznych stosowania tych leków.

Andrew Witty, prezes firmy, nie zgadza się w wieloma zarzutami rządu amerykańskiego, przyjął jednak rekordową karę w wysokości 3 miliardów dolarów oraz zgodził się na 5-letnią obserwację amerykańskiej prokuratury.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.