Facebook Google+ Twitter

Koncern General Motors nie zamierza sprzedać niemieckiego Opla

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-05 21:59

Amerykański koncern General Motors nie zamierza sprzedać niemieckiego Opla. Takie informacje przynosi dziennik „Suddeutsche Zeitung", powołując się na źródła w radzie administracyjnej firmy z Detroit.

Dziennik twierdzi, że na posiedzeniu w najbliższy wtorek rada sprzeciwi się sprzedaży Opla. Zdaniem gazety, General Motors będzie chciał w ten sposób zapobiec ewentualnemu transferowi technologii Opla do Rosji. Najpoważniejszym oferentem, który zgłasza chęć przejęcia większości udziałów w Oplu, jest bowiem kanadyjsko-austriackie konsorcjum Magna, wspierane przez kapitał rosyjskiego banku państwowego Sbierbank, powiązanego z rosyjską firmą samochodową GAZ.

Tę ofertę zdecydowanie popiera niemiecki rząd. Jego rzecznik Ulrich Wilhelm powiedział niedzielnemu wydaniu „Frankfurter Allgemeine Zeitung", że Berlin nie ma żadnych informacji, z których wynikałoby, iż General Motors chce zatrzymać Opla.

O takiej możliwości pisała jednak już wcześniej prasa amerykańska.

„Suddeutsche Zeitung" zauważa, że kierownictwo General Motors zmienia zdanie w sprawie sprzedaży niemieckiej spółki od czasu, kiedy koncern zaskakująco szybko wyszedł z postępowania upadłościowego. Jak pisze niemiecki dziennik, General Motors rozważa nie tylko zachowanie, ale wręcz doinwestowanie Opla kwotą nawet miliarda dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.