Facebook Google+ Twitter

Koncern Hutchinson wzmacnia łódzki region

W etap bardzo szybkiego rozwoju na terenie Łodzi wszedł koncern Hutchinson – chemiczna odnoga Grupy Total. 11 września na terenie miasta otworzył bowiem drugą fabrykę.

Fabryka koncernu Hutchinson w Łodzi przy ul. Lodowej 80/84 / Fot. Tomasz KamińskiNa inauguracji drugiej fabryki koncernu Hutchinson w Łodzi obecny był wicewojewoda Witold Gwiazda, prezydent miasta Jerzy Kropiwnicki i prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której znajduje się nowy obiekt.

Wartość inwestycji to 68 mln zł (początkowo – w 2005 r. wymieniana była suma 100 mln zł). Zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej należąca do francuskiego koncernu firma Hutchinson Polska odebrała stosunkowo niedawno, bo w czerwcu 2006 roku. Budowa rozpoczęła się w marcu 2007 roku. Fabryka już pracuje. Całość zajmuje 7,3 ha.

Początkowa obietnica zatrudnienia 600 osób została zrealizowana na początku działalności. Załogę stanowią głównie kobiety, na stanowiskach kontroli jakości pracują tylko panie. Jest to o tyle istotne, że płeć piękna w Łodzi, kiedyś pracująca w przemyśle lekkim, w ostatnich kilkunastu latach miała ogromne problemy ze znalezieniem zajęcia. Osoby segregujące i poprawiające gotowe wyroby zarabiają od 1000 do 1400 zł.

Prezes ŁSSE – Marek Cieślak twierdzi, że poszukiwani są kolejni pracownicy. Zarządzający fabryką Eric Perrot obawia się jednak, że w przyszłości przedsiębiorstwo może mieć trudności ze znalezieniem na tym terenie specjalistów.

W fabryce produkuje się przede wszystkim gumowe i piankowe elementy dla motoryzacji. Są to części do skrzyń biegów i silników, do układów hamulcowych i kierowniczych, a także łożysk, tłoków i hamulców. Zwiększa się tym samym polski udział w produkcji części samochodowych. Jest to istotne również z tego powodu, że wyprodukowane elementy trafiają do aut renomowanych marek – Toyota, Land Rover, Porsche, VW, Volvo, Peugeot, Citroen, Renault czy Fiat. Fabryka ma też umowę z dużymi producentami części np. z firmą Valeo, Bosch i TRW.

Przedsiębiorstwo ma też wkład w rozwój nauki w regionie. Na swoim terenie zorganizowało laboratorium. Testowanie np. wytrzymałości czy stopnia twardości wyprodukowanych uszczelek kauczukowych odbywa się zatem na miejscu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.