Facebook Google+ Twitter

Koncern tytoniowy zapłaci 23 miliardy dolarów odszkodowania wdowie po nałogowym palaczu

Sąd na Florydzie nakazał wypłacić wdowie po nałogowym palaczu 23,6 mld dolarów odszkodowania. Sprawa toczyła się od 2008 r.

 / Fot. By Sillyputtyenemies (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via WikMichael Johnson zmarł w 1996 r. na raka płuc w wieku zaledwie 36 lat. Mężczyzna zaczął palić, gdy miał 13 lat. Przez 23 lata wypalał do trzech paczek dziennie - podaje serwis internetowy Telewizji Polskiej.

Adwokaci Cynthii Robinson podnieśli podczas procesu zarzut, że koncern tytoniowy RJ Reynolds zatajał informacje o szkodliwości palenia. Miał robić to z premedytacją.

23,6 mld odszkodowania to nie cała kwota jaką wypłacić musi firma tytoniowa. 16 mln dolarów otrzyma dwóch synów Johnsona i sama wdowa. Pierwsza kwota to odszkodowanie karne, które ma znaczenie prewencyjne. Druga to próba zrekompensowania straty ojca i mężą.

Zdaniem prawników RJ Reynolds wyrok jest niesprawiedliwy, niespójny z dowodami i wykracza poza granice rozsądku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Takich facetów jak ten Michael J. są chyba setki i tysiące..Nawet tutaj, u nas, gdzie niby wszystko szwankuje, pisze na pudełkach : " palenie tytoniu..." itd. Skoro ktoś się decyduje na wciąganie w swoje płuca takiej ohydy, to czego chce rodzina? Zamiast opłakiwać zmarłego zajmuje się kasą? Chyba, że zmarły, to zmarły, a kasa, to kasa. Boże, ręce opadają ! W jakim świecie żyjemy? Jak dobrze, że nie mam TV i takie wiadomości docierają do mnie sporadycznie. Jak dobrze !

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie odszkodowanie od mamy i taty, którzy pozwolili 13 latkowi palić? Też parę miliardów się należy.

Te amerykańskie kauzyperdy zdolne do nieprawdopodobnych kombinacji, a system prawny dopuszcza do absurdów w każda stronę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli to prawda, to ładna przewałka... Kradzież, czyli zamiana właściciela w majestacie "prawa", w nowym stylu... I niech ktoś mi wytłumaczy, że człowiek, to homo sapiens...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.