Facebook Google+ Twitter

Koncerny farmaceutyczne – mityczne zło

Kiedy piszę ten tekst, trwa przesłuchanie ministra zdrowia przed sejmową komisją.

http://es.wikipedia.org/wiki/Archivo:Selvvalg.jpg / Fot. Nina-no., CC BY-SA 2.5Zarówno podczas wczorajszej konferencji prasowej, jak i dziś, w trakcie obrad komisji, Bartosz Arłukowicz powtarzał niczym mantrę, że nie ugnie się przed dyktatem koncernów farmaceutycznych, że jedynym motywem wprowadzania nowej listy leków refundowanych jest dobro pacjentów.

Omnipotentne koncerny jawią się ministrowi jako nikczemny i podstępny wróg, z którym w naszym imieniu rozprawia się bezpardonowo, wraz ze swoimi giermkami. Jak dawniej, kiedy władze naszego ukochanego państwa broniły nas przed kapitalistami zrzucającymi stonkę ziemniaczaną i przed krasnalami szczającymi do mleka.

Tymczasem gdyby nie te koncerny, ich nowoczesne badania naukowe, ich innowacyjne technologie, ich wydajne linie produkcyjne, nadal leczylibyśmy wszelkie choroby czosnkiem i naparem z pokrzywy, które to specyfiki jeszcze dotąd niektórzy uważają za cudowne. Podobnie jak urynę!

Co zastanawiające: w tej okropnej wrzawie, owe tajemne i mroczne koncerny w ogóle nie zabierają głosu. Głośno, publicznie i przy użyciu rzeczowych argumentów protestują nieustannie lekarze, farmaceuci i pacjenci, dla których zastępy ministerialnych urzędników na czele w Bartoszem Arłukowiczem tak się poświęcają.

No cóż, od dawna wiadomo, że Polacy naród ciemny i niewdzięczny. I nie wiedzą, że jedynie to co chce władza, to jest dla nich dobre.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

irena
  • irena
  • 05.01.2012 16:57

Powinien zdobyc pan troche PODSTAWOWEJ wiedzy o konzernach farmaceutycznych - na poczatek proponowalabym material doktora RATH`a.Opisuje on(jest takze video w internecie) fundamenty obecnych konzernow farmaceutycznych - to byly faszystowskie IG Farben, ktore produkowaly smiercionosny cyklon B dla obozow konzentracyjnych i finansowaly experymenty na ludziach w KZ.Dzisiaj nie zmienilo sie nic- wszystkie lekarstwa produkowane przez farmakologie powoduja wiele -innych chorob. Tak zdobywa sie "wiecznego", nieustannie przynoszacego zysk pacjenta.Badania "naukowe" na lekach sa FALSZOWANE, na badania na na naturalnych srodkach leczniczych UNIEMOZLIWIANE.Nie cofaja sie tu takze przed morderstwem.Pana artykul jest ZENUJACY.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ZOMO
  • ZOMO
  • 31.12.2011 10:35

Oj Panie Adamie Podgórski Polaku ciemny i niewdzięczny co za bzdury wypisujesz puknij się Pan w czoło.
Jeszcze trzeba było napisać jakie te koncerny biedne. I co ich boli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lancet
  • lancet
  • 30.12.2011 16:46

Koncerny siedzą cicho - to oni negocjują milionowe kontrakty .Mają swoich lobbystów . Jest powiedzenie : czym się różni mafia od koncernów farmaceutycznych ? KONCERNY MAJĄ WIĘCEJ PIENIĘDZY. Jeśli Pan nie jest medykiem i nie zna realiów z autopsji , to czym się Pan kieruje ? mediami ? politycznymi przepychankami w Sejmie ? Poszedł Pan z nurtem .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.