Facebook Google+ Twitter

Koncerny zasypują Brytyjczyków milionami darmowych żarówek

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-02 11:19

Brytyjska firma energetyczna Npower w ciągu ostatniego miesiąca rozesłała mieszkańcom Wysp 12 milionów darmowych energooszczędnych żarówek. W ten sposób firma wypełniła obowiązek dbania o rozwój nowych technologii, które ograniczają emisję CO2.

Problem polega na tym, że prawdopodobnie wielu klientów Npower nie użyje tych darmowych żarówek.

W 2008 roku brytyjski rząd zobowiązał duże koncerny energetyczne do inwestycji na rzecz bardziej wydajnych źródeł energii i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Firmy mogły same wybrać, jakie proekologiczne działania podejmą. Ze swoich zobowiązań musiały się wywiązać do wczoraj, w przeciwnym razie groziły im wysokie kary.

Npower w ostatniej chwili postanowiła rozesłać energooszczędne żarówki nie zważając na to, czy otrzymujące je osoby w ogóle je potrzebują. Zdaniem ekspertów bardziej wydajną inwestycją byłby na przykład wydatek na izolację domów. Dostarczając żarówki firma uniknęła kary w wysokości 40 milionów funtów lub 10 procent swoich obrotów.

Npower to nie jedyna korporacja, która wpadła na taki pomysł. W sumie w ciągu ostatnich 18 miesięcy Brytyjczycy otrzymali 180 milionów energooszczędnych żarówek. Fundacja Oszczędzania Energii obliczyła, że w przeciętnym gospodarstwie domowym jest teraz sześć nieużywanych urządzeń tego typu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.