Facebook Google+ Twitter

Koncert Bajzla w Łodzi Kaliskiej

W Łodzi jest miejsce na muzykę alternatywną, czego najlepszym dowodem był czwartkowy koncert projektu Bajzel w klubie Łódź Kaliska.

Bajzel to solowe przedsięwzięcie stworzone przez człowieka orkiestrę – Piotra Piaseckiego. Ten pochodzący ze Szczecina artysta, podczas występów używa zarejestrowanych na komputerze sampli perkusyjnych i basu, a poza tym gra na gitarze i śpiewa. Efekt końcowy jest powalający: mamy wrażenie, że gra przed nami zespół w pełnowymiarowym składzie.

Podczas swojego półtoragodzinnego występu, Bajzel zaprezentował przeplatankę utworów pochodzących z jego pierwszej – anglojęzycznej, jak i drugiej - polskiej płyty. Muzyk oprócz stałych części jego koncertowego setu, takich jak „Sun”, „Kitty”, „Window” czy „Frustrated”, przedstawił również własną interpretację coveru Nirvany „Smells like teen spirit”. Na bis usłyszeliśmy utwór zawierający riffy prosto ze „Smoke on the water” Deep Purple, zatytułowany „Miłośnij”, który znajdzie się na drugim albumie Bajzla.

Występ tego grającego bliżej nieokreślony rodzaj muzyki artysty, należał do bardzo energetycznych, czego najlepszym dowodem jest zerwana struna gitary. Tym bardziej dziwi więc to, że organizatorzy przygotowali dla słuchaczy miejsca siedzące…

Występ tego szczecińskiego artysty zgromadził dosyć niewielką publiczność (ok. 100 osób). Ci, którzy przyszli na pewno nie żałowali, mimo niewielkich problemów technicznych; artysta na kilka minut musiał zejść ze sceny. Cieszy, że jak na dość mało znanego artystę przyszło sporo dziennikarzy. Może dzięki temu większa rzesza ludzi dowie się o istnieniu muzyków alternatywnych pokroju Bajzla.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.