Facebook Google+ Twitter

Koncert Barbary Figurniak i Mateusza Jarosza w I LO w Elblągu

Dnia 21 października 2014 r. o godz. 9.50 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu wystąpią artyści z Krakowa: Barbara Figurniak i Mateusz Jarosz w programie "Pieśni do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i jego rówieśników".

Koncert Barbary Figurniak i Mateusza Jarosza w kawiarni w Krakowie / Fot. materiały prasowe Na trasie koncertowej Barbary Figurniak i Mateusza Jarosza znajdzie się we wtorek, 21 października 2014 r. elbląskie I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego. W Auli im. Euzebiusza Słowackiego zabrzmią od godziny 9.50 utwory muzyczno-poetyckie z dwóch płyt wydanych przez krakowskich artystów do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego: "Promienie " i "Deszcze", a także dwóch innych rówieśników poety okresu wojny i okupacji, reprezentantów pokolenia Kolumbów: Sławomira Pocztarskiego, pseudonim "Bóbr" oraz Witolda Kieżuna, pseudonim "Wypad".

Mieszkający w Krakowie artyści, koncertujący na całym świecie na zaproszenie różnych środowisk, tym razem przybliżą twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego młodzieży elbląskiego liceum. Klasy maturalne będą miały niepowtarzalną sposobność pochylić się wraz z artystami nad każdą wyśpiewaną frazą poetycką niezwykłej osobowości twórczych, będących głosami pokolenia Kolumbów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Próba wypadła rewelacyjnie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zazdroszczę i czekam na relację z koncertu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.