Facebook Google+ Twitter

Koncert Big Bandu Krak

Big-Band Krak powstał przy Kopalni Soli w Wieliczce z inicjatywy Władysława Chorobika. W repertuarze posiada kompozycje spopularyzowane przez najlepsze big-bandy lat 30-tych i 40-tych w opracowaniu aranżerów amerykańskich.

 / Fot. plakatKoncert musicalowy w wykonaniu Big Bandu Krak z udziałem artystów scen krakowskich Karolina Wieczorek –solistka Opery Krakowskiej, Franciszek Makuch –solista Opery Krakowskiej, Debora Rivieri- Włochy, Stanisław Knapik - Opera Krakowska, Wiesław Popiołek – Opera Krakowska, Tadeusz Żak- Stańczyk.
Big-Band Krak powstał w 1998 r. przy Kopalni Soli w Wieliczce z inicjatywy Władysława Chorobika. W swoim repertuarze posiada kompozycje spopularyzowane przez najlepsze big-bandy lat 30-tych i 40-tych w opracowaniu aranżerów amerykańskich,głównie orkiestrą Glena Millera. W roku 2002 zespół zawiesił swą działalność, by po kilku latach wrócić na scenę z inicjatywy jednego z jego dawnych współtwórców: Stanisława Olko.
Na przestrzeni lat zespół dał szereg koncertów, na których zachwycił wysoką klasą aranżacji oraz techniczną i stylistyczną starannością wykonania. Wielokrotnie występował w Krakowie, m. in. pod Bunkrem Sztuki, w Café Zakopianka, Dworku Białoprądnickim, Piwnicy Pod Baranami – z okazji jej 45-lecia (m.in. z Jackiem Wójcickim i Grzegorzem Turnauem), w ramach Cracovia Maraton Roberta Korzeniowskiego, a także kilkakrotnie w Radio Kraków – na jego dziedzińcu (w cyklu „Letnich Poranków Muzycznych”) i w Studio S-5. Brał udział w programach telewizyjnych współpracując z TVP oraz TVN. Nagrał materiał zawierający standardy muzyki tanecznej i rozrywkowej wydany na płycie pt. „Stardust”.

Informacje o koncercie i biletach na DK Podgórze

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.