Facebook Google+ Twitter

Koncert charytatywny "Głosy dla Hospicjów"

10 października 2009 r. obchodzimy Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Tego dnia w Szkole Podstawowej nr 61 przy ul. Okólnej 183 w Łodzi odbędzie się II Rodzinny Festyn Św.Franciszka oraz koncert charytatywny "Głosy dla Hospicjów".

 / Fot. http://www.worldday.org/Tegoroczny festyn organizowany jest w ramach VI Ogólnopolskiej Kampanii Społeczno-Edukacyjnej "Hospicjum to też życie".

"Głosy dla Hospicjów" to międzynarodowa akcja, która ma na celu propagowanie opieki hospicyjnej wśród osób, które na co dzień nie mają z nią styczności. To bardzo ważne, aby wolontariusze oraz pracownicy hospicyjni pokazali siebie, swoją pracę i jej owoce, aby poszerzyli świadomość społeczeństwa o tym, jak potrzebna jest opieka paliatywna.

Akcje związane z "Głosami dla Hospicjów" organizowane są lokalnie, by jak najwięcej osób w różnych częściach kraju mogło w nich uczestniczyć. Zabiegani ludzie trwający w życiowym ciągu dom - praca - dom często nie mają czasu, by sami zainteresować się czymś wybiegającym poza znajomy schemat dnia. Chcemy im pokazać, że hospicjum to też życie i to takie, któremu watro poświęcić kawałek swojego. Człowiek świadomy, iż jego pomoc jest potrzebna, to już połowa sukcesu. W przypadku działalności hospicyjnej zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju zaangażowanie ze strony społeczeństwa jest zawsze ogromne. Doceńmy więc wagę takich wydarzeń jak to.

Główną atrakcją "Głosów dla Hospicjów" są koncerty. W wielu miastach Polski odbędą się zarówno małe występy lokalnych zespołów, jak i koncerty znanych polskich gwiazd.

U nas w tym dniu wystąpi Mały Chór Wielkich Serc (http://www.serca.franciszkanie.pl/). Zespół działa już od 1997 r. i składa się z 50 śpiewających aniołków w wieku od 5 do 15 lat. Warto posłuchać. Moc wzruszeń gwarantowana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.