Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2261 miejsce

Koncert charytatywny "Kolędowanie z Nadzieją" w Łodzi

Fundacja Służby Rodzinie "Nadzieja" wraz z Centrum Służby Rodzinie zapraszają na charytatywny koncert kolęd "Kolędowanie z Nadzieją" w wykonaniu Łódzkiej Orkiestry Filmowej, pod batutą Piotra Piątkowskiego.

plakat koncertów Kolędowanie z Nadzieją / Fot. mat. promocyjneWystąpi łącznie 90 artystów; Łódzka Orkiestra Filmowa, Chór Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, Towarzystwo Śpiewacze Lutnia z Aleksandrowa Łódzkiego, Chór Dziecięcy z MDK w Aleksandrowie Łódzkim pod przygotowaniem Pani Renaty Banackiej-Walczak, Chór Agnieszki Szymańskiej oraz soliści.

Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia 2016 r. o godz. 19:00 w Kościele św. Wojciecha w Łodzi (ul. Rzgowska 242). W programie znajdą się autorskie kompozycje oraz oryginalne aranżacje znanych kolęd m. in. "Lulajże Jezuniu", "Dzisiaj w Betlejem", "Wśród nocnej ciszy", "Kto wie.." czy uwertura świąteczna "Joy to the world", poemat symfoniczny "Radujcie się wesołą nowiną" oraz świąteczny kanon "Pachelbela". Wstęp na koncert jest wolny.

W trakcie koncertu odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Podopiecznych Fundacji Służby Rodzinie "Nadzieja" – dzieci ze świetlicy środowiskowej. Kolęda na zakończenie: "Bóg się rodzi" zostanie zaśpiewana przez Jacka Łągwę oraz uczestniczące w koncercie dzieci. Podczas koncertu będzie można zakupić świąteczne pierniczki, a dochód z których będzie przeznaczony również na rzecz Podopiecznych Fundacji "Nadzieja".

Fundacja Służby Rodzinie "Nadzieja" działa w Łodzi od 2006 r, a jej działania skupiają się na wspieraniu dzieci i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Fundacja zbiera środki na pomoc samotnym matkom i ich pociechom, które znalazły schronienie w Domu Samotnej Matki oraz wspiera mamy i dzieci, które są pod opieką Funduszu Ochrony Macierzyństwa. Pomaga dzieciom z trudnych środowisk m. in. podopiecznym świetlicy prowadzonej przez Centrum Służby Rodzinie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Arcybiskup Łódzki ks. Marek Jędraszewski, Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

na podst. mat. prasowych

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.