Facebook Google+ Twitter

Koncert charytatywny na rzecz Krzysia z Radzionkowa

28 stycznia w hali GKS Czarni Bytom przy ulicy Łużyckiej odbędzie się impreza charytatywna na rzecz Krzysia, chorego czterolatka z Radzionkowa. Po przebytym zabiegu przechodzi chemio- i radioterapię, a czeka go dalsze leczenie.

 / Fot. Materiał organizatorówJednakże, jak zawsze bywa w takich sytuacjach, wiąże się to z niebagatelnymi kosztami finansowymi. Stąd ludzie dobrej woli organizują dla chłopczyka imprezę, Dar serca dla Krzysia.

W akcję włączyły się m. in. dzieci z kilku bytomskich przedszkoli, które z myślą o swoim rówieśniku przygotowały występy artystyczne z piosenkami i tańcami w tle.

Problemy zdrowotne Krzysia rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku, kiedy to uderzył się głową o stół. W sierpniu dziecko trafiło pod opiekę lekarzy z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tam malcowi przeprowadzono zabieg, a teraz przechodzi chemio- i radioterapię.

Czteroletni Krzyś wraz ze swoim starszym bratem, Michałem lubi grać w gry komputerowe, szczególnie o tematyce wojennej. Zabawa żołnierzykami i wojskowymi samochodami, to jego ulubione zajęcie, a tak jak wielu swoich rówieśników lubi roboty i transformersy. Poza tym jest miłośnikiem bajek i śpiewu.

Mały Krzyś obecnie jest w trakcie zabiegów chemio- i radioterapii, a w kolejnym czasie czeka go dalsze leczenie. Wszyscy wierzą, że leczenie przyniesie oczekiwane skutki, a dziecko będzie miało szansę powrócić do normalnego życia.

Koszty leczenia osób chorych onkologicznie są bardzo wysokie, stąd też apel rodziców o nieodzowną pomoc dla chorego syna. Zebrany dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przekazany na leczenie Krzysia.

Krzysiu jest podopiecznym Fundacji Iskierka

Hala GKS Czarni Bytom, Bytom - ul. Łużycka 90, 28 stycznia 2012 r. godz. 11.00

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.