Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18266 miejsce

Koncert charytatywny „Przywracajmy nadzieję ubogim”

Mottem niedzielnego koncertu w Libiąskim Centrum Kultury były słowa Matki Teresy z Kalkuty: „Dawaj światu to, co posiadasz, mimo wszystko”. Co Ty możesz dać uboższym od siebie i dlaczego powinieneś to robić – odpowiadają organizatorzy

Magda i Anna Fot. Damian KlamkaZachęceni duszpasterskim hasłem: „Przywracajmy nadzieję uboższym” młodzi ludzie z parafii św. Barbary w Libiążu zorganizowali imprezę charytatywną, z której całkowity dochód został przeznaczony na zakup wyposażenia szkolnego dla dzieci z ubogich rodzin. Pieniądze zebrane w LCK uzupełniły budżet parafialnego Zespołu Charytatywnego, którego członkinie zajmą się ich rozdzielaniem.

W czasie koncertu można było usłyszeć piosenki w języku polskim i angielskim. Utwory gwiazd (Andrea Bocelli, Celine Dion) zaśpiewali: Klaudia Klimczak, Magda Kania, Dorota Jarska, Krzysztof Bigaj. Specjalnym punktem programu była inscenizacja fragmentów dramatu Karola Wojtyły pt. "Brat naszego Boga ", w którym przyszły papież przedstawił moment przemiany Adama Chmielowskiego, malarza, w brata Alberta. Adam, doświadczony przez życie, a będący u szczytu kariery, postanawia poświęcić się ludziom biednym, których spotkał na swojej drodze.


Dobrowolnie rezygnuje z wygodnego życia i wpływowych znajomych. Gromadzi wokół siebie ludzi, którym dobro bliźniego nie jest obojętne. Wraz z nimi buduje noclegownie, ciepłownie…. Przygotowuje posiłki dla potrzebujących. Zapatrzony w św. Franciszka zakłada zgromadzenia zakonne – Albertynek i Albertynów oparte na regule franciszkańskiej. Michał Fot. Damian Klamka


Jedna z inicjatorek przedsięwzięcia podkreśla, że główną inspiracją do podjęcia trudu organizacji koncertu była chęć pomocy najmłodszym parafianom. - W szkole często spotykam się z rówieśnikami, którym brakuje pieniędzy na przybory szkolne, dlaczego ja nie miałabym podać im pomocnej dłoni - zwierza się młoda aktorka. Reżyser koncertu - Krzysztof Bigaj w słowie wstępnym mówił: "Sam wiem, jako nauczyciel języka polskiego, jak trudno pracuje się z uczniem, który nie ma podręcznika".

Utalentowanej i pełnej zapału młodzieży oazowej udało się wypełnić salę kinową, a co ważniejsze, wzbudzić w widzach współczucie i chęć pomocy. Wypełnione datkami koszyki już nie długo trafią do 60 potrzebujących rodzin.

Wszyscy na scenie Fot. Damian KlamkaNa zakończenie koncertu odbyła się aukcja reprodukcji obrazu Ecce Homo autorstwa Krzysztofa Bigaja, który został sprzedany za 600 zł. Podczas koncertu można było także nabyć cegiełki – płyty DVD z nagraniami przedstawień wielkopostnych wystawianych przez ostatnie dwa lata przez młodzież.

Marlena i Marta Fot. Damian KlamkaFot. Damian KlamkaDorota Fot. Damian KlamkaMagda i KrzysztofFot. Damian KlamkaPaulina, Paweł, Teresa, Paulina, Fot. Damian KlamkaFot. Damian KlamkaKrzysztof i Wojciech Fot. Damian KlamkaFot. Damian Klamka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

I jakie przyniosła efekty owa charytatywna akcja w efekcie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze mnie intrygowały dwa światy - pierwszy to zwykle anonimowi rodacy, którym sie nie przelewa, ale zawsze jakiś grosz dadzą biedakowi i drugi - znani polscy ministrowie, którzy albo przyznają sobie 100-200 tys. zł nienależnej premii (Fundacja Pojednania Polsko-Niemieckiego), albo walczą o 200-300 tysięcy zaległych premii (ministrowie z Min. Finansów). Cisi wzorowi rodacy i kreatury kapitalistyczno-postsocjalistyczne. A biedacy, jak to biedacy - sieroty, łosie, łajzy, nieudacznicy, porzuceni, bezrobotni, niedowartośiowani, kombinujący na zasiłkach. Też całe spektrum biedy - i część wartościowych ludzi. Ale jak odróżnić ich na pierwszy rzut oka? Jak oddzielić plewy od ziarna?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super koncert. Niesamowita atmosfera! Warto było posłuchać wykonania piosenek. Moim zdaneim nawet ładniejsze wykonanie niż oryginał. Tak trzymać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.