Facebook Google+ Twitter

Koncert Chóru Concordia w Wiśle

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-05-01 08:45

29 kwietnia w kościele ap. Piotra i Pawła w Wiśle odbył się koncert z okazji 500 lecia Reformacji. Zebrani usłyszeli pieśni kompozytorów XVI-wiecznych i współczesnych w wykonaniu Chóru Concordia University z Portland w stanie Oregon w USA

 / Fot. ks. J. Byrt Artyści wykonali utwory wielu kompozytorów tworzących na przestrzeni 500. lat Reformacji. Nie zabrakło również śląskiej pieśni „Jezu mój krasny!” Beautifula Saviora, której tekst pochodzi z 1677 roku.

Ks. Jan Byrt w rozmowie z Wiadomościami24.pl powiedział, że chórzyści wprawili nas w zachwyt i oczarowali. W pewnym momencie zacząłem się zastanawiać, jak będą śpiewać chóry anielskie w królestwie Bożym, skoro na ziemi mamy możliwość przeżywania czegoś tak pięknego. / Fot. ks. J. Byrt

Koncert zorganizowały parafie ewangelickie ze Szczyrku Salmopolu i Wisły Centrum. Uczestniczyły w nim zarówno wierni z Kościoła ewangelickiego jak i rzymskokatolickiego. Kościół był wypełniony po brzegi.

 / Fot. ks. J. ByrtChór Concordia koncertuje głównie na terenie USA, Włoch, Francji, Niemiec i Szwajcarii. Kieruje nim prof. Kurt Berentsen.

Podczas tego turnee, Wisła była jedyną miejscowością w Polsce, w której wystąpiono. W dalszej kolejności chór zawita do Pragi, Wiednia, Drezna i Lipska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.