Facebook Google+ Twitter

Koncert Fundacji Dziecięcej Fantazja już 29 lipca

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-27 11:04

Fundacja Dziecięca Fantazja zajmująca się spełnianiem marzeń nieuleczalnie chorych dzieci wraz z Centrum Handlowym M1 29 lipca 2010 r. zorganizuje w Częstochowie koncert charytatywny na rzecz swoich podopiecznych.

Helou / Fot. Damian leciakFundacja Dziecięca Fantazja zajmująca się spełnianiem marzeń nieuleczalnie chorych dzieci wraz z Centrum Handlowym M1 29 lipca 2010 r. zorganizuje w Częstochowie koncert charytatywny na rzecz swoich podopiecznych. Zagra Stachursky. Wstęp na koncert w M1 jest bezpłatny. Początek o godz. 18.30.

Organizacja letnich koncertów jest jednym ze sposobów zdobywania funduszy na urzeczywistnianie marzeń chorych dzieci. W ciągu 6 lat działalności fundacja spełniła już ponad 1500 marzeń. Od dwóch lat wspólnie z Centrami Handlowymi M1 organizuje latem cykl koncertów pod hasłem „Marzenia z Gwiazdami z... Fantazją”, podczas których zbierane są datki na marzenia dzieci z okolic miejsca koncertu. Koncerty prowadzi Agata Młynarska.

Wśród podopiecznych fundacji są dzieci chore głównie na choroby nowotworowe oraz schorzenia genetyczne, którym współczesna medycyna nie jest w stanie pomóc. Chore dzieci mają bardzo różne marzenia - od tych bardzo egzotycznych, jak dalekie wyprawy, przez poznanie swoich idoli, do tych najbardziej podstawowych, jak choćby telewizor, komputer czy nowe meble do pokoju.

Większość dzieciaków zdaje sobie sprawę z własnej choroby i jej konsekwencji. Spędzają mnóstwo czasu w szpitalach, na rehabilitacjach, inhalacjach, prawie nie wychodzą z domu. Duży i dobry telewizor może być ich oknem na świat. Większość ich budżetu rodzinnego pochłania jednak leczenie, wyjazdy do szpitali, turnusy rehabilitacyjne. Często krucho jest z pieniędzmi nawet w przypadku podstawowych potrzeb, a na spełnianie marzeń nie wystarcza ich prawie nigdy. A to właśnie marzenia pomagają przetrwać nawet najcięższe chwile. Zazwyczaj spełnienie marzenia daje siłę do walki z chorobą na długie dni, bo przecież skoro los raz się uśmiechnął, nigdy nie wiadomo co jeszcze dobrego czeka chore dziecko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.