Facebook Google+ Twitter

Koncert grupy SunSay (ex. 5NIZZA) w Gdyni

Pamiętacie ukraiński zespół 5NIZZA? Wiosną 2007 r. zatrząsł trochę polską sceną muzyczną, zdobywając rzesze słuchaczy totalnie poza kanałem oficjalnych mediów. 5NIZZA już nie istnieje, teraz jest za to SunSay...

Kilka lat temu przy ognisku w ukraińskich Karpatach kilku podpitych strażników leśnych zagrało i zaśpiewało mi kilka piosenek, które były z jednej strony typowo rosyjskie, z drugiej jednak strony miały unikalne melodie, zaczerpnięte raczej z zachodu lub południa... Coś jak skrzyżowanie Włodzimierza Wysockiego z Manu Chao.... To po prostu były piosenki autorstwa dwóch chłopaków z Charkowa - Andrieja i Siergieja... czyli po prostu 5'NIZZA... Po kilku latach 5'NIZZA zawitała do Polski, w sensie fizycznym, bo w tak zwanym nieoficjalnym, poza komercyjnym obiegiem była już znana.

Dwa koncerty 5'NIZZy które odbyły się w Polsce zgromadziły kilkutysięczne rzesze fanów - był to pierwszy zespół ukraiński, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem na całym świecie, a w Polsce do dziś posiada wiernych mu słuchaczy. Interesujące było to, że polskie media nie chciały wspierać medialnie koncertów (z wyjątkiem jednej stacji radiowej) gdyż dyrektorzy programowi nie słyszeli o tym zespole i uznali, że nie warto.
Projekt 5'NIZZA zakończył swoje istnienie latem 2007 r., a dwie płyty stworzone przez ten skromny duet to już kultowy rozdział muzyki reggae.

Po rozwiązaniu 5'NIZZY, lider grupy - Andriej "Sun" Zaporożec kontynuuje swój projekt muzyczny pod nową nazwą - SUNSAY. Pierwsza płyta nowego składu (część materiału była nagrana jako trzecia płyta 5'nizzy, nawet Siergiej Babkin występuje w teledysku do jednej z piosenek SunSay'a) wzbudziła ogromne zainteresowanie w Polsce. Pod charyzmatycznym przewodnictwem Zaporożca, nowe wcielenie 5'NIZZY nie odżegnuje się od swoich korzeni, to z jednej strony inna formuła muzyczna (już nie duet, a pełen skład sceniczny), a z drugiej jednak to zupełnie nowe poszukiwania, tworzące nową jakość na ukraińskiej scenie alternatywnej.

W poniedziałek 24 listopada, w gdyńskim Klubie Muzycznym UCHO zagra właśnie Andriej "Sun" Zaporożec z nowym projektem SunSay. Będzie to pierwsza trasa koncertowa tego zespołu w Polsce.

Słuchaj i oglądaj więcej:
5'NIZZA: www.5nizza.info.pl
SunSay: www.myspace.com/sunsay5
Więcej o koncercie: sunsay.audioskop.net
Miejsce koncertu: Klub Muzyczy UCHO, Gdynia, ul. Św. Piotra 2, www.ucho.com.pl
Czas: 24 listopada 2008, godz. 20

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

...Ya - soldat,
nedonoshenyy rebenok voyny...
Wszystki ich piosenki wpadały w ucho, mam nadzieję, że to się nie zmieni ; )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.