Facebook Google+ Twitter

Koncert Hasiok w CK Wiatrak w Zabrzu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-01-26 14:27

31 stycznia w Centrum Kultury Wiatrak w Zabrzu wystąpi kultowa śląska grupa, zespół Hasiok. HASIOK znaczy po śląsku śmietnik.

Zespół powstał w zamierzchłej przeszłości w 1996 roku na Wydziale Prawa UŚ w Katowicach na bazie pomysłu zaprezentowania jędrnych tekstów napisanych przez Guru (teraz Muzga) i Robura (wtedy jeszcze zwanego Wulgarem) Marianowi , który stworzył na potrzeby zespołu poruszającą muzykę do pierwszej płyty zespołu o znamienitym tytule „Brudy” (ESKA 1996)

Po kilkuletniej przerwie w działalności, spowodowanej koniecznością zarabiania na chleb po ukończeniu nauki, HASIOK na przełomie lat 2oo2 i 2oo3 wydał płytę pt. „Siła Konkretu” i biorąc pod uwagę jej nieujarzmioną treść zawartą w tekstach i muzyce ponownie namieszał odbiorcom w głowach. Wtedy też ukształtował się trzon koncertowy zespołu. Kosa, Max i Pyjter wsparli Robura na scenie, co spowodowało powstanie zjawiska totalnego, czyli ekstremalnego show bez żadnych ograniczeń.

Na kolejne zmartwychwstanie zespołu trzeba było czekać aż do 2009, kiedy to Hasiok podpisał kontrakt płytowy z Box Music który zagwarantował zespołowi możliwość pracy twórczej na najwyższym poziomie. Owocem tego był ZNAK NIEPOKOJU – płyta pełna emocji, fenomenalnie zagrana i wyprodukowana, z dojrzałymi i przewrotnym tekstami. Fani zespołu – Artur Gadowski i Maciej Maleńczuk dodali pikanterii i tak mocnej w wyrazie sztuce Hasioka. Zaczęły powstawać obrazy – wśród nich „Nie mam pieniędzy”z Arturem Gadowskim, „Synu” z Maciejem Maleńczukiem (ponad 6 mln obejrzeń na YT – teledysk ten, nakręcony według scenariusza zespołu, został nominowany do nagrody Yach Film Festiwal 2010 w kategoriach: Grand Prix i kreacja aktorska) oraz „Bankier” z Janem Nowickim, a także „Wersja demo”. Dzięki i przemyślanej strategii promocyjnej i olbrzymim potencjale twórczym zespół stał się znany szerszemu gronu odbiorców . Duża w tym zasługa zaangażowania artystycznego i mentalnego w ideę Hasioka pozostałych członków zespołu, Kosy, Maxa i Pyjtera, którzy swoją pracą i konsekwencją dali zespołowi przetrwać i dać impuls do działania w trudnych czasach. Dzięki nim na koncertach HASIOK zachował świeżość i pazur.

Zachęcony sukcesem zespół rozpoczął w 2011 r. pracę nad nowym albumem, 'Czworte Powstanie'. który został wydany w kwietniu 2013 roku.

Kolbyskray to śląska grupa grająca rock z elementami rocka progresywnego. W skład zespołu wchodzi były gitarzysta Oberschlesien, Tomek Dyrda i obecny basista tej grupy, Wojtek Jasielski.
(Ania Gahan)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.