Facebook Google+ Twitter

Koncert Immanu El w Kielcach

Już w lutym szwedzka "gwiazda" muzyki alternatywnej przyjedzie na cztery koncerty do Polski. Jeden z nich zobaczyć będziemy mogli w kieleckim Mundo Cafe.

Historia Immanu El zaczęła się w 2003 roku od muzycznego eksperymentu 16-letniego wówczas Claesa Strangberga, którego wspomógł jego brat-bliźniak Per. Wkrótce potem do braci Strangberg dołączyli ich starzy znajomi - Michael Persson i Emil Karlsson, i jeszcze tego samego roku cała czwórka, wciąż uczęszczająca do liceum, zaczęła tworzyć inspirowany post rockiem nastrojowy pop. Wszystko w starej stodole, gdzieś na przedmieściach miasteczka Jonkoping na szwedzkiej prowincji.

Powstałe dema zostały wyprzedane, a wieść o Immanu El zaczęła się rozchodzić. W miarę wzrostu popularności, zespół zyskał okazję zagrania koncertów w całej Szwecji poprzez supportowanie kapel takich jak Logh and Loney, Dear. Po odwiedzeniu Islandii oraz odrobinie rozgłosu w mediach wszystko potoczyło się już całkiem szybko.

IE dostało propozycję uczestnictwa w festiwalu Hultsfred Rookie 2005, największej scenie muzycznej dla niezrzeszonych zespołów w Szwecji. Ten występ stanowił dla młodzieńców z IE swego rodzaju przełom, który sprawił, że ich drugie demo „Killerwhale EP” rozeszło się po całym świecie.

Gdy członkowie grupy ukończyli liceum zespół podpisał kontrakt z wytwórnią And Sound Records i w 2007 roku wydał swój debiutancki album „they’ll come, they come”, który trafił do dystrybucji w Europie, Azji, USA oraz stał się globalnie dostępny poprzez iTunes. Sam album, jak i występy na żywo, spotkały się ze wspaniałym przyjęciem ze strony krytyków. "Metro", największa szwedzka gazeta, nazwała zespół „Jedną z największych, obecnych nadziei szwedzkiej muzyki pop”.

W lutym roku 2009 Immanu El ponownie zawita do Polski podczas swojego europejskiego tournee.
Oczekiwany z niecierpliwością drugi album grupy zostanie nagrany latem 2009 roku, ale już podczas nadchodzących koncertów, będzie można usłyszeć premierowe utwory.

Koncert Immanu El zacznie się o godzinie 20. Do klubu wejść można od godziny 19.
Ceny biletów:
15 zł - przedsprzedaż do 31 stycznia
20 zł - przedsprzedaż od 1 do 19 lutego
25 zł - w dniu koncertu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.