Facebook Google+ Twitter

Koncert Jeana-Michela Jarre'a w Warszawie - relacja

14 listopada o godzinie 20 na warszawskim Torwarze w magicznej oprawie świateł i laserów odbył się koncert Jeana-Michela Jarre'a.

 / Fot. Konrad SieczkowskiDotarliśmy na miejsce przed godziną 19. Wejście do hali Torwar było już oblegane ale po krótkiej kontroli przy bramce, przekroczyliśmy upragnioną barierę między rzeczywistością, a magią.

Po zwiedzeniu stoisk z gadżetami słynnego instrumentalisty oraz popularnych budek z jedzonkiem i napojami, udaliśmy się do wyznaczonego sektora. Mogło by się wydawać, iż nazwisko Jarre'a powinno przyciągać na jego koncerty tłumy. Spotkałem się z dziwnym odczuciem, że więcej na sali było dorosłych z dziećmi, a sala była wypełniona w 70 proc. No nic, ale przecież nie to było tego wieczoru najważniejsze.

 / Fot. Konrad SieczkowskiTemperatura rosła z minuty na minutę, każdy z niecierpliwością czekał na początek przedstawienia z jakich słynie ów magik muzyki elektronicznej. Kilka minut po 20 jest, tak właśnie, człowiek dla którego szafy naszpikowane są mikroprocesorami, a scena wygląda niczym studio nagraniowe, pojawia się na sali. Światła, lasery, delikatnie brzmiąca muzyka, wprowadza mistrza na scenę.

 / Fot. Konrad SieczkowskiMuzyk przywitał się z publiką krzycząc "witaj Warszawo", by po kilku słowach stanąć za pulpitem swej magicznej maszyny i zaczarować salę klasyką swej twórczości. I zaczęło się... z głośników popłynęła muzyka znana każdemu z genialnej płyty Oxygene. "Part II" wypełniła mury Torwaru. Każdy kolejny utwór był bardziej magiczny, a moje marzenie uczestniczenia w tym przedstawieniu nareszcie się spełniło.

Cały koncert to niesamowite przeżycie, każdemu kto zna twórczość Jarre'a, polecam taką przygodę. Bo ja osobiście będę ją wspominał z wielkim uśmiechem na twarzy.

 / Fot. Konrad Sieczkowski / Fot. Konrad Sieczkowski / Fot. Konrad Sieczkowski / Fot. Konrad Sieczkowski / Fot. Konrad Sieczkowski / Fot. Konrad Sieczkowski


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

krecik
  • krecik
  • 16.11.2011 01:33

Potwierdzam - rewelacyjny koncert. Uczta nie tylko dla uszu ale i dla oczu. Fantastyczna oprawa wizualna. I tylko szkoda, ze Torwar taki maly i ze 2 godz. tak szybko mijaja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.