Facebook Google+ Twitter

Koncert Klasycznego Lata z Radiem 2008

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2008-09-03 22:11

W ubiegły piątek wieczorem w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się finałowy Koncert Klasycznego Lata z Radiem.

Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją  Łukasza Borowicza. / Fot. Ewa KrzysiakUroczysty koncert, który odbył się 29 sierpnia 2008 r w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie był zwieńczeniem II edycji Klasycznego Lata z Radiem 2008.

Polską Orkiestrą Radiową dyrygował Łukasz Borowicz. Gościnnie wystąpił Kwartet Dęty Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Publiczność zgromadzona w studio jak i przed radioodbiornikami dała się ponieść w świat muzyki klasycznej i filmowej.

Koncert poprowadzili panowie Koncert Klasycznego Lata z Radiem 2008 - prowadzący Adam Rozlach i Paweł Sztompke. / Fot. Ewa KrzysiakAdam Rozlach i Paweł Sztompke. Wspominali letnie podróże Radiowej Jedynki, która tego lata odwiedziła najsłynniejsze festiwale muzyczne odbywające się w Polsce. Zawitała między innymi na Festiwal Organowy w Gdańsku Oliwie i Fromborku, Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju oraz na Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem.

Opowieści o letnich podróżach przeplatały się ze znanymi przebojami muzyki klasycznej np. uwerturą Mozarta "Wesele Figara " czy operą "Carmen" Georges`a Bizeta wykonywanej przez znakomitych artystów pod dyrekcją Łukasza Borowicza.

Koncert Klasycznego Lata z Radiem 2008 / Fot. Ewa Krzysiak Zaprezentowano fragmenty 10 najbardziej popularnych utworów wytypowanych przez słuchaczy Polskiego Radia w plebiscycie na przebój Klasycznego Lata z Radiem 2008. Znalazły się tam utwory następujących artystów: Wojciecha Kilara ("Pan Tadeusz", "Ziemia obiecana"), Waldemara Kazaneckiego ("Noce i dnie"), Andrzeja Kurylewicza ("Polskie drogi"), Henry Mancini’ego ("Różowa pantera"), Nino Roty ("Ojciec chrzestny"), Francisa Lai ("Love story"), Ennia Morricone ("Misja"), i Mikisa Theodorakisa ("Grek Zorba").Koncert Klasycznego Lata z Radiem 2008 / Fot. Ewa Krzysiak

Spośród wyżej przedstawionych propozycji muzycznych na przebój Klasycznego Lata z Radiem 2008 słuchacze wybrali "Poloneza" Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz" w reżyserii Andrzeja Wajdy.
Koniec Koncertu Klasycznego Lata z Radiem 2008. Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją  Łukasza Borowicza. / Fot. Ewa Krzysiak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

plus;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

zbyszek83 - tak, koncert był bardzo interesujący.
Tam zawsze można znaleźć coś ciekawego i nie tylko w okresie letnim ale przez cały rok. Polecam wszystkim, bo wiadomo nie od dziś, że muzyka łagodzi obyczaje - zwłaszcza muzyka klasyczna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ja napisałem, że mi się nie podoba :)) 5 dni na internet to prehistoria. I tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.09.2008 19:21

(+) Hm... Redakcja rzadko komentuje teksty uzytkownikow. Jeszcze rzadziej je gani. I slusznie! Przeciez ilosc uzytkownikow naprawde zaangazowanych w serwis nie przekracza setki... Dlatego pozwole sobie wyrazic zdziwienie komentarzem red. naczelnego... :((( Przemawiasz, Pawel z zupelnie innej pozycji i powinienes pamietac o tym, jak daleka idace skutki moga miec Twoje, w taki sposob sformulowane, wypowiedzi...

Mi sie ta relacja podoba, Ewo...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.09.2008 10:46

+, Musiało być interesująco !

Komentarz został ukrytyrozwiń

5 dni po imprezie? Rekord, o ile mnie pamięć nie myli, spóźnienia :)) w tym serwisie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.