Facebook Google+ Twitter

Koncert ku pamięci Stephena Lawrence'a już we wrześniu w Londynie

Emeli Sande, Jessie J and Ed Sheeran, Rizzle Kicks, Rudimental, Jamie Cullum, Tinie Tempah, Labrinth, Soul II Soul i inni artyści wystąpią na koncercie w 20 rocznicę śmierci Stephena Lawrence'a, zamordowanego na tle rasistowskim.

Plakat promujący koncert poświęcony pamięci Stephena Lawrence'a, fot. SLCT / Fot. Stephen Lawrence Charity TrustEmeli Sande, Jessie J and Ed Sheeran, Rizzle Kicks, Rudimental, Jamie Cullum, Tinie Tempah, Labrinth i Soul II Soul wystąpią na koncercie w 20 rocznicę śmierci Stephena Lawrence'a, który został zamordowany na tle rasistowskim w 1993 roku w Londynie. Koncert będzie miał miejsce w arenie O2 w Londynie 29 września. Pieniądze z biletów zostaną przeznaczone na charytatywną fundację imienia Lawrence'a, powołaną przez matkę ofiary Doreen Lawrence.

Emeli Sande powiedziała, że pamięta gdy usłyszała o śmierci młodego czarnoskórego studenta, i że to było wydarzenie które odbiło się wielkim echem w jej rodzinie i wśród grona znajomych. Sande sama pochodzi z mieszanej czarno-białej rodziny.

18-letni czarnoskóry student Stephen Lawrence został zamordowany przez gang w Południowo-Wschodnim Londynie 22 kwietnia 1993 roku. Rok temu Gary Dobson i David Norris zostali dożywotnio pozbawieni wolności za swój czyn.

Bilety na to wydarzenie będą w sprzedaży od 21 lipca.


Materiał przygotowany na podstawie angielskich portali MTV.co.uk i Mirror.co.uk:
http://www.mtv.co.uk/news/unity-a-concert-for-stephen-lawrence/384494-stephen-lawrence-unity-emeli-sande-jessie-j-line-up
http://www.mirror.co.uk/lifestyle/going-out/music/stephen-lawrence-unity-concert-star-1961533

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.