Facebook Google+ Twitter

Koncert Leonarda Cohena 4 października w Spodku

Mam nadzieję, że mistrzowi dopisze zdrowie i koncerty w Katowickim Spodku i w hali Zénith Arena w Lille odbędą się bez zakłóceń.

Leonard Cohen / Fot. Rama, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Leonard_Cohen_2187.jpg&filetimestamp=20081028104048Jak zapewne większości z nas wiadomo iż europejska trasa koncertowa Leonarda Cohena, zapowiadana na pierwszą polowe roku, została przerwana. W Spodku koncert miał się odbyć 21 marca, a odbędzie się dopiero 04 października.

Cała trasa wielkiego kanadyjskiego barda i poety, została przesunięta o kilka miesięcy z powodu komplikacji zdrowotnych. Jak mówią lekarze mistrza Cohena – życiu i zdrowiu mistrza te komplikacje nie zagrażają... - miejmy nadzieję ze trasy nic już nie zakłóci.

Leonard Cohen to bez wątpienia jeden z największych – a moim zdaniem największy – poeta i bard ostatniego półwiecza. Urodził się w 1934 roku w Montrealu jako Leonard Norman Cohen, syn Mashy i Nathana Cohen. Już w 1957 wydał swój pierwszy tom poezji „Let Us Compare Mythologies”. Jak sam kiedyś powiedział – trudno wyżyć z pisania poezji, więc wziął się za śpiewanie. Chciałoby się powiedzieć „chwała mu za to” - co by to było, gdyby można było wyżyć z samej poezji.

Wielki autor i wykonawca takich uniwersalnych i wiecznych otworów jak "Suzanne", "Bird on the Wire","Story of Isaac", "Seems So Long Ago, Nancy" czy wreszcie "Hallelujah" i "Dance Me to the End of Love" - wystąpi również w Lille w Zénith Arena. W Lille Cohen ma wystąpić już 25 września, więc mam nadzieję, że i ja go zobaczę.

Wypada życzyć mistrzowi, wszystkiego dobrego i powrotu do zdrowia. No i do zobaczenia na koncercie.

Źródła: Wikipedia i koncertyyy.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

I też tam będę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już nie mogę się doczekać. Dziś wielki dzień. Koncert Cohena w Hali Zenith w Lille mam zaproszenie:) Choć koncert dopiero o 20 to ja już o 16 wyciągnę żonę z domu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wychowałem się na "Cohenie". Był, w swoim czasie, najczęściej śpiewanym na polach biwakowych całego kraju. Sam miałem w swoim repertuarze kilka jego popularnych utworów. Najpopularniejszą płytę z jego piosenkami, przełożonymi na język polski wydał kiedyś Maciej Zębaty. Do dziś go chętnie słucham:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witaj Andrzeju. Pozdrawiam Cie ciepło i dziękuję za aneks. Czy chodzi ci o Arno Hintjens belgijski artysta ? Jeśli tak to oczywiście go znam. Moim zdaniem jest super. Wszystkiego dobrego z okazji świąt.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo go lubię, dziękuję za przypomnienie postaci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłam na jego pierwszym koncercie we Wrocławiu w 1985 roku. Nie wiem jak ekipa to zrobiła ale nagłośnienie Hali Ludowej (obecnie Hali Stulecia) nigdy wcześniej i nigdy potem nie było takie idealne. Niektóre teksty śpiewał razem z widownią. Niesamowite przeżycie. Popularyzację jego twórczości niewątpliwie zawdzięczamy Maciejowi Zembatemu a także Jackowi Kleyffowi z Salonu Niezależnych i Maciejowi Karpińskiemu. Szkoda, że czas tak nieubłagalnie płynie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maciej Zembaty (urodzony 16 maja 1944 w Wadowicach) polski poeta, satyryk, scenarzysta, reżyser radiowy, muzyk, bard i tłumacz, głównie ...Cohena właśnie-także śpiewa -ma ciekawy głos-znacie??-polecam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słyszałam o nim "Potwór miłości wymawia słowa tak mocno i pięknie.Występ ma 1 dzień przed moimi imieninami hoho-cudownie.Niestety nie usłyszę Go bezpośrednio. Życzę mu dużo, dużo zdrowia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Musze żonie powiedzieć - Albo lepiej nie będzie miała o de mnie prezent na urodziny. Jest w niego zapatrzona od lat.
Dzięki za przypomnienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.