Facebook Google+ Twitter

Koncert Madonny na Bemowie. Będzie powtórka z Kopenhagi?

"Ludzie wymiotowali, doszło do bójki" - relacjonowała zdarzenia na głównym dworcu kolejowym w Kopenhadze, po zakończeniu koncertu Madonny duńska korespondentka agencji TT. Czy w Polsce powtórzy się ten scenariusz? Co prawda PKP znacząco zwiększyły skład pociągów przed koncertem, ale po jego zakończeniu, następnego dnia rano przewidziany jest jedynie jeden dodatkowy kurs.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Poci%C4%85g_do_T%C5%82uszcza_pomi%C4%99dzy_Wo%C5%82ominem_a_Zago%C5%9Bci%C5%84cem.jpgGłówny dworzec kolejowy w Kopenhadze stał się areną przykrych zajść - będących następstwem złej organizacji duńskich kolei (ORS) i braku cierpliwości fanów Madonny. Sceny, które odbywały się tam 11 sierpnia bardziej przypominały powrót kibiców z meczu polskiej ligi, aniżeli miłośników muzyki z koncertu.

W stolicy Danii Doszło do szarpaniny, wyzwisk, a nawet bójek. Dworzec został sparaliżowany. Szwedzcy fani Madonny pragnęli jak najszybciej wrócić do domów jednak w wagonach brakowało miejsc. Marie Wernhult z duńskiej agencji prasowej TT relacjonowała: “Ludzie wymiotowali, doszło do bójki, niewiele brakowało a wybuchłaby histeria”.

Pociąg ruszył z 20 minutowym opóźnieniem pozostawiając na peronie setki zmęczonych fanów. Inni poddali się i pojechali taksówkami do Malmö.

Nie doszłoby do całego zamieszania gdyby kolej podstawiła odpowiednią liczbę wagonów dla szwedzkich fanów Madonny. Duński przewoźnik - ORS twierdzi, że zrobił, co mógł, a większej liczby wagonów nie mogł podstawić, ponieważ ich nie miał.

Niedługo Madonna będzie koncertować na warszawskim Lotnisku Bemowo. Czy PKP sprosta zadaniu i przygotuje się lepiej na inwazję miłośników piosenkarki? Polskie koleje na swojej stronie informują: „Przewozy Regionalne wzmacniają składy pociągów interREGIO z Krakowa do Warszawy na koncert Madonny, który odbędzie się 15 sierpnia br. Dłuższe pociągi wyruszą w sobotę o 07:20 i 18:30 ze stolicy Małopolski. Dzięki temu w każdym z nich będzie o ok. 200 miejsc siedzących więcej! W razie potrzeby wydłużony skład interREGIO wyjedzie z Krakowa również o godz. 11.25”.

Wszystko wygląda doskonale, ale jak pamiętamy największy problem dotyczył powrotu. DLa wracających z Warszawy PKP przewidziało już tylko jeden wydłużony pociąg, a to nie brzmi dobrze. Na stronie czytamy: „Następnego dnia, w niedzielę 16 sierpnia, pociąg z dodatkową liczbą miejsc wyjedzie także z Warszawy Centralnej o 07:30”.

Jeśli wybieracie się na koncert Madonny, zastanówcie się. Być może nie warto wracać koleją?

Źródła: www.thelocal.se, www.pr.pkp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

To by znaczyło, że o tym koncercie PKP wiedziało wcześniej niż organizatorzy... Wydaje mi się ze PKP ciągle przeciwko czemuś protestuje- np. przeciwko wakacjom. Co roku wakacje zaskakują PKP, tak jak każdej zimy śnieg zaskakuje drogowców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, dla dotowanych molochów, pasażer jest zbednym dodatkiem....Byc może to taki ukryty protest przeciwko koncertowi ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

PKP a w szczególności IC- do piachu! Wraz z całym zarządem. Ta spółka już od dawna działa na szkodę Polski. Gdyby mogła korzystałabym wyłącznie z PKS, kolei regionalnych i samolotów. Niestety nie mogę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ci Skandynawowie to uwielbiają wymiotować. To znaczy najpierw pić. Widać to na promach na Bałtyku, zwłaszcza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to mawiał Jurek Owsiak BEDZIE SIE DZIAŁO OJ BĘDZIE!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niedługo to pkp wogóle nie będzie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie warto wracać koleją? Czyżby antyreklama naszego narodowego przewoźnika? Po prostu najpierw trzeba sprawdzić stan połączeń, żeby się później nie zawieść. /MP

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.