Facebook Google+ Twitter

Koncert „Mądrości afrykańskich griotów” w Warszawie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-09-10 11:29

Stołeczna Estrada zaprasza małych i dużych fanów muzyki świata 27 września o godz. 11 do namiotu przed PKiN na koncert „Mądrości afrykańskich griotów”. Odbędzie się on w ramach 11 Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.

Bracia Dembele / Fot. mat. organizatoraTo będzie niezwykła wyprawa do świata tradycji griotów, czyli opowiadaczy, muzyków, bardów z Afryki Zachodniej. W rolę przewodnika wcieli się Michał Malinowski, założyciel i dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści „MuBaBaO”. Towarzyszyć będzie mu Maria Pomianowska, dyrektor artystyczna Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Prastare afrykańskie legendy przeplatać się będą z piosenkami, muzyką instrumentalną oraz tańcem.

Świat kultury afrykańskiej wydaje się niezwykle odległy. Podczas koncertu zaprezentujemy typowe dla tego kontynentu opowieści, których bohaterami są zwierzęta. Będzie okazja przekonać się, że to egzotyczne bestiarium zaskakująco przypomina nasz współczesny "cywilizowany" świat – zapowiada Maria Pomianowska.

O muzyczną i taneczną oprawę widowiska zadbają Amadou 'Fola' Baldé z Senegalu oraz Massa i Noumassa – bracia Dembele z Burkina Faso. To druga wizyta rodzeństwa Dembele na Skrzyżowaniu Kultur. Po raz pierwszy wystąpili na warszawskim festiwalu sześć lat temu jako mali chłopcy. To był ich pierwszy wyjazd poza granice własnego kraju i poza granice Afryki. Tamta wizyta odmieniła ich życie. Rozpoczęli edukacje szkolną i dziś należą do czołówki artystów młodego pokolenia w Burkina Faso.

Oprócz koncertu uczestnicy spotkania będą mogli obejrzeć pokaz ręcznie malowanych tkanin przywiezionych z Burkina Faso, posłuchać opowieści o symbolice zamieszczonych na nich rysunków oraz nauczyć się je malować. Scenografię koncertu stworzą afrykańskie rzeźby, instrumenty oraz maski, o których różnorodności i funkcji opowie Michał Malinowski. Na finał zaplanowano wspólną naukę tańca przy rytmie wybijanym na prostych instrumentach perkusyjnych, która zamieni się w radosną zabawę z udziałem wszystkich zgromadzonych w festiwalowym namiocie.

Cena biletu na w/w koncert to 10 złotych, dzieci do lat 3 mają wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.