Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

36856 miejsce

Koncert Marcina Maseckiego i Michała Kupicza w Teatrze Rozmaitości

27 kwietnia o godzinie 19.00 w Teatrze Rozmaitości w Warszawie, w ramach nowego cyklu „Bio/Formy – opowiadania o artystach”, odbędzie się koncert Marcina Maseckiego i Michała Kupicza. Melomanom zaprezentują utwory Ludwiga van Beethovena.

 / Fot. plakat Ludwig van Beethoven to kompozytor i pianista niemiecki, ostatni z tzw. klasyków wiedeńskich, a zarazem prekursor romantyzmu w muzyce, uznawany za jednego z największych twórców muzycznych wszech czasów. W wieku około 25 lat zaczął tracić słuch.

Na podstawie pozostawionych przez kompozytora dzienników, notatek i słynnego testamentu heiligenstadzkiego, Marcin Masecki i Michał Kupicz postarają się odtworzyć warunki w jakich komponował on po utracie słuchu. Zapiski Beethovena stworzą partyturę wykładu performatywnego.

Pianista potraktuje je jako wskazówki do specyficznej interpretacji dzieł Beethovena – mając zatyczki w uszach postawi się w roli osoby, która nie słyszy własnej muzyki, gubi wątki, zapętla fragmenty, pogrąża się w coraz większym wewnętrznym hałasie i chaosie, natomiast reżyser dźwięku zadba, aby również słuchacze mogli poczuć się jak Beethoven - wykorzysta techniki manipulacji dźwięku, dzięki czemu zaprezentuje zmiany audytywne, jakich doznawał kompozytor.Miejsce wykładów/koncertu: scena warsztatowa TR Warszawa, ul. Marszałkowska 8.
Bilety: normalny 30 zł / ulgowy 20 zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.