Facebook Google+ Twitter

Koncert marcowy „Saudades - historia pewnej miłości” w Radziejowie

16 marca w koncercie „Saudades – historia pewnej miłości” zaprezentowali się, porywając publiczność swoim kunsztem scenicznym, reprezentanci Akademii Muzycznej w Łodzi. Jako solistka wystąpiła absolwentka tej uczelni, Olga Maroszek – alt.

Szkoła muzyczna z salą koncertową w Radziejowie / Fot. Karol SzmagalskiCo warto podkreślić, Olga Maroszek jest także pomysłodawczynią projektu oraz współautorką niektórych tekstów, autorem zaś wszystkich aranżacji na fortepian jest Rafał Gzella, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi.

Oglądaj także:

Cykliczne widowiska w sali koncertowej w ciągu kilku tygodni lat urosły do rangi najbardziej oczekiwanych wydarzeń kulturalnych w Radziejowie. Fenomen to formuła programowa. Popularność wynika z nowych pozycji repertuarowych, rozwiązań scenograficznych, choreografii tworzonej specjalnie na te koncerty, a także z różnorodnych form i znakomitych wykonawców, znanych nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

„Saudades, czyli historia pewnej miłości”.

Wykonawcy: Olga Maroszek śpiew, Rafał Gzella fortepian, aranżacje

Saudades to portugalskie słowo określające przedziwny stan nieustępującej tęsknoty za czymś, co nigdy nie miało miejsca i prawdopodobnie nie może się wydarzyć, a jednak powraca do nas w snach i marzeniach, pozostawiając nas w niespokojnym niespełnieniu.

Znane utwory takich kompozytorów, jak Krzysztof Komeda, Astor Piazzola, Włodzimierz Korcz, Seweryn Krajewski czy Zygmunt Konieczny do słów m.in. Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego układały się w pełną barw, czasem zabawną, a czasem gorzką opowieść o tęsknocie za miłością i o niej samej, o namiętności i pasji, które przychodząc i odchodząc, sprawiają wiele bólu, ale także dają natchnienie i energię do życia.

Sala Koncertowa / Fot. Karol SzmagalskiSpektakle w nowo otwartej sali koncertowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Radziejowie to niesamowite przeżycie, o które dba pani dyrektor Lila Filutowska i jej zespół. Autorom spektaklu należą się wyrazy uznania i podziękowania.

Czytaj też: Koncert noworoczny w szkole muzycznej w Radziejowie

Więcej o szkole muzycznej i o Oldze Maroszek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.