Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23806 miejsce

Koncert Martyny Jakubowicz w Rybniku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-09-30 10:02

Martynie towarzyszyć będzie zespół - Żona Lota w składzie: Łukasz Matuszyk (instrumenty klawiszowe, akordeon), Dariusz Bafeltowski (gitary), Paweł "MuZzy" Mikosz (gitara basowa, kontrabas), Przemysław Pacan (instrumenty perkusyjne).

Martyna Jakubowicz - jedna z najważniejszych i najbardziej uzdolnionych wokalistek polskiej sceny folkowo-bluesowej. Jedyna w swoim rodzaju piosenkarka, która od trzydziestu lat oczarowuje słuchaczy wszystkich pokoleń. Wymyka się wszelkim próbom muzycznego zaszufladkowania, oscylując pomiędzy folkiem, bluesem, jazzem i rockiem. Postrzegana jest jako artystka, która ma osobowość, która myśli. Jest niezależna od mód, konsekwentna w tym, co robi. Jest mistrzynią tworzenia nastroju. Koncerty zwyczajowo kończą się owacjami na stojąco, zaś publiczność nie chce pozwolić jej zejść ze sceny. Choć jej klimatyczne ballady znakomicie brzmią w kameralnych, zamkniętych salach, energiczne utwory z zacięciem rockowym sprawiają, że równie dobrze radzi sobie na plenerowych imprezach i festiwalach (Pop Session, Rock Arena, Jarocin, Przystanek Woodstock, Rawa Blues i wiele innych). Znany muzyk Wojciech Waglewski powiedział o niej, że jest artystką ponadczasową. Od początku swojej kariery występowała z wieloma znakomitymi muzykami jak: Ryszard Skibiński (Kasa Chorych), Andrzej Nowak (TSA), Jan Hnatowicz, Rafał Rękosiewicz, Jerzy Piotrowski (SBB), Aleksander Korecki, Wojciech Waglewski (VooVoo), Mateusz Pospieszalski i Marcin Pospieszalski czy Jerzy Styczyński (Dżem). W wydanej w 2008 r. przez Agorę płycie „Te30te urodziny", piosenki Martyny Jakubowicz wykonywali: Ewa Bem, Pogodno, Indios Bravos, Bracia, Lipali, Kasia Stankiewicz, Goya, Krzysztof Kiliański, Ela Adamiak, Soomood i Hurt.
Na swoim koncie ma aż trzynaście albumów, które znalazły uznanie nie tylko wśród szerokiej publiczności, ale również zostały docenione przez zagraniczną prasę (recenzje w „Rolling Stone" i „Guitar Player") i krajową branżę muzyczną (nominacje do nagrody „Fryderyk" w 1995 i 2011 r.). Oficjalna strona Martyny Jakubowicz: www.martynajakubowicz.pl.
(Krzysztof Łapka)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.