Facebook Google+ Twitter

Koncert Mistrzów - niepowtarzalny dzień 9. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-07-26 09:22

W Koncercie Mistrzów 9. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur udział wezmą artyści reprezentujący wyspy leżące na czterech kontynentach: od Kanady, przez Irlandię, Włochy i Tunezję po Nową Zelandię.

 / Fot. mat. organizatoraSpotkania artystów podczas 9. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur zwieńczy Koncert Mistrzów.
Na jednej scenie spotkają się wirtuozi i multiinstrumentaliści pochodzący z rożnych zakątków globu. Dołączą oni do pozostałych gwiazd Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.

9 Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur. Poznaj kolejnych wykonawców

Z północnoamerykańskich wysp dotrą Charlotte Qamaniq i Kathleen Merritt, wykonujące śpiew gardłowy. Wokaliści naśladują naturę: płacz zwierząt, śpiew ptaków, odgłosy codziennego życia trzymając się za ramiona jednocześnie balansują w swoistym tańcu.  / Fot. mat. organizatora

Z Sycylii przybędzie Carlemo Salemi, mistrz gry na friscalettu, antycznym flecie pasterskim. Drugim artystą reprezentującym Europę będzie Irlandczyk John Joe Kelly. Jest on specjalistą od gry na bodhránie – bębnie obręczowym, popularnym zwłaszcza wśród wykonawców muzyki celtyckiej.  / Fot. mat. organizatora

Nie zabraknie też Sofiena Zaïdi, wszechstronnie utalentowanego muzyka i wokalisty grającego na lutni arabskiej, instrumentach perkusyjnych i śpiewającego pieśni sufickie. Pochodzi on z tunezyjskiej wyspy Dżerba.

Z Nowej Zelandii przyjadą Kemara Kennedy i Lawrence Kershaw tańczący haka, tradycyjnego tańca Maorysów. Wykonuje się go wspólnie i żywiołowo, tupiąc do rytmu i pokrzykując dla zwiększenia efektu.

Podczas festiwalu będą również prowadzić warsztaty wokalne, instrumentalne i taneczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.