Facebook Google+ Twitter

Koncert na cześć studentów, czyli Wrocławskie Juvenalia 2008

Już 9 maja we Wrocławiu, zacznie się impreza Juvenalia 2008. Kto zagra dla studentów?

Dla studenta, Juwenalia to dzień zabawy. Często jednak, impreza się przedłuża - pojawiają się rozrywki kulturalno- sportowe, które są tworzone przez oraz dla studentów. Wrocław przygotowuje na 9 maja imprezę Juvenalia 2008. A co na tej imprezie? Oczywiście, muzyka!

Zdecydowanie, najważniejszym gościem będzie zespół Kult. Dziewięciu (szesnastu odeszło w ciągu istnienia kapeli) członków grupy nagrało aż 12 albumów. Nie każdy wie, ale w latach 80. ich teksty piosenek często zahaczały o tematykę biblijną. Najlepsza ich płyta? Nie da się wymienić jednej, lecz subiektywnie wybiorę dwie: "Spokojnie" (1987 r.) oraz "Muj wydafca" (1994 r.). Najbardziej rozpoznawalną osobą w Kulcie, jest Kazik Staszewski.

Innym zespołem, który ukaże się na Juvenaliach 2008 jest Natural Dread Killaz. Kapela gra reggae z domieszką dancehall. Zespół założyli dwaj bracia (Mesajah oraz paXon), lecz dotychczas doszło jeszcze dwóch innych. NDK nagrali tylko jeden krążek pt. "Naturalnie".

Czy 9 maja będzie "pogodno"? Tak! Zespół Pogodno również zawita na Wyspie Słodowej. Ta szczecińska formacja, utworzona w 1996 roku, grająca alternatywny rock, ma na koncie 9 płyt. Zespół sobie liczy 4 muzyków a ich największym przebojem jest piosenka "Orkiestra".

A na koniec - Hurt. Wrocławska formacja, znana z takich piosenek jak "Serki Dietetyczne" , "Załoga G" czy "Mary Czary". Mimo że band założony został w 1995 roku, koncertować zaczęli dopiero w 2000 r. po wydaniu krążka "Dokładny czas".

Cena biletu do 8 maja kosztuje 20 zł. W dniu koncertu, bilet drożeje o 5 zł. Impreza zaczyna się o 14:00, we Wrocławiu, na Wyspie Słodowej. Informacje, gdzie można zakupić wejściówki są tutaj.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.