Facebook Google+ Twitter

Koncert na dwa świerszcze...

Lato to nie tylko czas wielkich festiwali. To także czas mniejszych imprez plenerowych. Jedną z nich Smolik zainicjował w Poznaniu wczoraj wieczorem.

Andrzej Smolik /zdjęcie ilustracyjne/ / Fot. AKPAPoznański Stary Browar zainicjował wczorajszego wieczora kolejny sezon „Lata na Dziedzińcu Sztuki”. Jest to cykl koncertów na brukowanym dziedzińcu między drugim piętrem starego a pierwszym piętrem nowego Starego Browaru. Od trzech lat przez całe wakacje – a nawet trochę dłużej, jak widać - można w określone dni posłuchać muzyki. Te określone dni, począwszy od wczoraj aż do 28 czerwca wypełnione będą jazzem, chilloutem oraz soulem:

Harmonogram
5 czerwca - June (Polski soul)
19 czerwca - Micatone (Niemiecki acid-jazz)
3 lipca - Little Dragon (Szwedzki nu-jazz)
31 lipca - Clara Hill’s Folkwaves (Niemiecki jazz)
28 sierpnia - Sofa (polski soul)

Co do wczorajszego Smolika. Zanim zacznę chwalić, muszę niestety pomarudzić. I patrząc na ten zestaw zespołów, będę marudzić aż do końca sierpnia. Muzyka, którą prezentuje nam pani Kulczyk, nijak nie nadaje się do prezentowania pod gołym niebem. Pięknym niebem, lekko pochmurnym, burzowo niepokojącym, ale niestety otwartym.

Koncert był źle nagłośniony. Zbyt głośny bas, wokal, który skutecznie zagłuszał wszystko w tle. Stanowczo za mocno wyciszona sekcja dęta, że nie wspomnę o gitarze elektrycznej, która gdzieś na początku miała świetną solówkę. Jestem pewna, że ci, którzy dostąpili zaszczytu stania na tyle blisko sceny, by ją usłyszeć, na pewno by się ze mną zgodzili.

Smolik, jak i reszta wykonawców przewidzianych w tegorocznym programie „Lata…” gra muzykę subtelną, pełną dźwięków współtworzących harmonie tak przyjemną dla ucha, nawet tego bardziej wymagającego. Niestety w takich warunkach te wszystkie niuanse poginęły, nie tylko ulatując w przestrzeń… Utonęły także w rozmowach ludzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.