Facebook Google+ Twitter

Koncert na Wembley Arena - to już dziś

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-07 07:30

Na legendarnej Wembley Arena w Londynie rozpocznie się dziś w południe wielogodzinny koncert polskiej muzyki pop.

Jednodniowy festiwal jest pierwszą tak wielką prezentacją polskiej muzyki rozrywkowej zorganizowaną poza granicami kraju.

Na estradzie Wembley Arena wystąpią czołowi polscy wykonawcy, wśród nich zespoły Bajm, Lady Pank, Wilki oraz Bracia, a także Doda, Natalia Kukulska i Monika Brodka. Koncert poprowadzą Monika Richardson i Tomasz Kammel.

Gośćmi specjalnymi będą Kayah, Rafał Bryndal i Jan Tomaszewski - legendarny bramkarz, którego wspaniałe parady na stadionie Wembley pozwoliły przed 35 laty wyeliminować reprezentację Anglii z piłkarskich mistrzostw świata.

Przed Wembley Arena stanęła także druga scena, na której zaprezentują się młodzi polscy wykonawcy - głównie ci, którzy rozpoczynają karierę w Wielkiej Brytanii.

Festiwal skierowany do Polaków przebywających w Wielkiej Brytanii oraz do ich brytyjskich przyjaciół potrwa do godziny 22. Rozprowadzono ponad 12 tysięcy biletów. W opinii brytyjskich krytyków tak wielka impreza jest dowodem na to, jak potężną i prężną społecznością są imigranci z Polski.

Festiwalowi towarzyszy kampania promocyjna. W Wielkiej Brytanii informacje o koncercie można znaleźć na stacjach metra, autobusach, a także w prasie brytyjskiej oraz polonijnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.