Facebook Google+ Twitter

Koncert Na Wiersze w Teatrze Polskim

W ramach IV Wiosennego Festiwalu Teatralnego - „Anioł Publiczności” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbędzie się Koncert Na Wiersze Bożeny Boba-Dygi z Zespołem.

mat. Zespołu / Fot. Krzysztof JamrozikArtyści przedstawią projekt w którym zawarte będą piosenki poetyckie z pierwszej płyty Bożeny Boba-Dygi wydanej w 2008 roku pod takim samym tytułem z bogatą obsadą instrumentalną, a także z nowej płyty nagranej w 2009 r pt. AccordiOn i Ona w duecie z akordeonistą Grzegorzem Palusem, oraz recytacja wierszy artystki w wykonaniu znanego bielskiego aktora Kazimierza Czapli.

O twórczości Bożeny Boba-Dygi pochlebne recenzje pisali m.in. poeta Adam Ziemianin, światowej sławy sopranistka i wykładowca PWST w Krakowie Olga Szwajger, poeta krakowski Jacek Sojan, akordeonista i teoretyk muzyki, wykładowca na Akademii Muzycznej w Krakowie Janusz Pater, a także prasa i portale internetowe polskie oraz niemieckie i amerykańskie podczas koncertów w Berlinie, Nowym Jorku i Chicago.

Muzyka tworzona przez Bożenę Boba-Dygę, opiera się na idei improwizacji zespołowej. Do autorskiej melodii członkowie zespołu grają oryginalne, tworzone na żywo partie instrumentalne w ramach zaprojektowanego przez nią charakteru, co dodaje spektaklowi dodatkowej oryginalności.

W muzyce duetu aranżacji na akordeon dokonuje Grzegorz Palus, laureat bardzo licznych konkursów instrumentalnych zarówno ogólnopolskich
jaki i międzynarodowych. Opracowanie partii instrumentalnych na kwartet jest natomiast efektem współpracy całego Zespołu w składzie:
mat. Zespołu / Fot. Krzysztof Jamrozik
Bożena Boba-Dyga - głos,
Kinga Bocheńska-Szostak - skrzypce,
Piotr Czerny - fortepian i elektronika,
Grzegorz Palus - akordeon.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.