Facebook Google+ Twitter

Koncert noworoczny w Szkole Muzycznej w Radziejowie

Dziś zostałem zaproszony do szkoły Muzycznej I Stopnia w Radziejowie na koncert noworoczny – „Gwiazdki świecą nad stajenką”. Jest to koncert inaugurujący otwarcie sali koncertowej przy tej szkole.

Jest to duże wydarzenie dla szkoły, jak i w samego Radziejowa. Warto jednak zaznaczyć, że uroczyste otwarcie przewiduje się na maj 2011 roku. Po ukończeniu tzw. trzeciego etapu tj. uporządkowaniu terenu wokół szkoły.

Sala Koncertowa / Fot. Karol SzmagalskiKoncert rozpoczęła pani Dyrektor Lilia Filutowska, która serdecznie powitała przybyłych gości w osobach: Sławomira Bykowskiego burmistrza Miasta Radziejowa, Wojciecha Kotarskiego sekretarza Starostwa Powiatowego, Alinę Krupińską prezesa Towarzystwa Miłośników Muzyki z Radziejowa, licznie zgromadzonych słuchaczy oraz wykonawców. W kilku słowach odniosła się do tego, co zrobiono w szkole a zwłaszcza do historycznego otwarcia sali koncertowej. Podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania. Podkreślając wydatną pomoc Starostwa Powiatowego w sfinansowaniu tej potrzebnej inwestycji.

Prowadzący spektakl na początku przeczytali kilka najistotniejszych fragmentów związanych z tym koncertem, prezentując poszczególne występy i ich repertuar. Koncert ten był pewnego rodzaju przeglądem muzyków z tej szkoły.Grało wielu muzyków, każdy wykonywał inny fragment.
Podczas koncertu królowały tradycyjne kolędy: ,,Lulajże Jezuniu”, ,,Wśród nocnej ciszy” . .Wszystkie utwory były po prostu piękne. Nie pierwszy raz spotkałem się z takiego typu muzyką i muszę powiedzieć, że się nie zawiodłem. Podczas tego widowiska po raz kolejny miałem okazję rozszerzyć swoje doznania i po raz kolejny utwierdzić, jaką fantastyczną muzykę wykonują i jak potrafią porwać widzów artyści z tej szkoły. I to zarówno nauczyciele jak i ich wychowankowie. Jeszcze raz muszę zaznaczyć, że koncert nie tylko mi się podobał, ale wyniosłem z niego podobnie jak i inni słuchacze coś więcej. Było to przyjemne uczucie dla ducha posłuchać sobie takiej fenomenalnej muzyki.


Myślę, że podobnie będzie na wszystkich następnych koncertach tu zorganizowanych. Ta sala będzie tętnić muzyką i będzie wizytówką zarówno artystów związanych z tą szkołą jak i samego Radziejowa.Wszystkim, którzy mieli wpływ na jej powstanie należy z okazji tego koncertu złożyć w imieniu mieszkańców wyrazy uznania i podziękowania.Do tych życzeń dołączyła się pani Alina Krupińska wręczając pani dyrektor Lilii Filutowskiej bukiet czerwonych róż i podkreślając jej inspirująca rolę w realizacji tego tematu.

Warto przypomnieć.

Od lat szkoła regularnie organizuje koncerty swoich uczniów i nauczycieli, a dotychczas z braku miejsca zmuszona była korzystać z miejscowego domu kultury, a od dziś ma własne piękne, funkcjonalne pomieszczenie. Sala zajmuje powierzchnię około 160 m kwadratowych, co pozwoli na swobodne pomieszczenie w niej istniejących zespołów muzycznych, jak również ok. 150-osobową widownię. Nie tylko piękna, ale też funkcjonalna sala zaprojektowana została z odpowiednia akustyką. Odbywać się tu będą nie tylko zwykłe, szkolne lekcje i ćwiczenia, ale także koncerty z udziałem publiczności. Może nie należy do największych, ale jest wystarczająca, by wstawić dwa fortepiany i 150 krzeseł dla słuchaczy. Zmieści się też chór i szkolne zespoły duża orkiestra i zespół kameralny.Sala dobudowana została do budynku szkolnego, adaptowanego zresztą na ten cel przed dziesięciu laty. Dzięki usilnym staraniom przedstawicieli szkoły muzycznej I stopnia i starostwa dziś była możliwość odbycia wspomnianego koncertu Noworocznego.

Jeszcze nie przebrzmiały w uszach takty muzyki z tego koncertu a już pani dyrektor zaprosiła na kolejny, jaki odbędzie się w dniu 22 stycznia 2011 roku o godz.17,oo z okazji Dnia Babci i Dziadka.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.