Facebook Google+ Twitter

Koncert online w 4. rocznicę śmierci Jana Pawła II

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-04-03 19:24

W ramach obchodów 4. rocznicy śmierci Jana Pawła II na scenie przed bazyliką św. Anny w Lubartowie oraz online przez www i WAP, wystąpi Wielki Chór Lubartowski i "Krewniacy" .

- Chcemy, aby ludzie nie tylko wzruszali się w kolejne rocznice śmierci papieża Jana Pawła II, ale by coś w ludziach pozostało. Od tamtego roku współpracujemy z fundacją „Krewniacy”, a przez cały tydzień poprzedzający koncert, promujemy akcję oddawania krwi. W samym Lubartowie udało się zebrać ponad 50 litrów krwi - powiedział ks. Paweł Bartoszewski pomysłodawcy transmisji online koncertu, Mariuszowi Puła.
Ten koncert to też pomoc dla hospicjum działającego w Lubartowie, które założyła i prowadzi parafia św. Anny w Lubartowie. Hospicjum opiekuje się osobami w ostatnim stadium choroby nowotworowej.

W Polsce potrzeba zmiany wizerunku hospicjum jako „umieralni”, a z drugiej strony od kiedy nasza parafia prowadzi hospicjum wiemy, jak bardzo jest potrzebne, ale też ile kosztuje utrzymanie - mówią organizatorzy koncertu. W czasie koncertu nastąpi połączenie „telemostem” z młodzieżą z Turcji, gdzie obecnie pracuje o. Maciek Sokołowski, który przed wyjazdem pracował w Lubartowie - dodają.

Na stronie www.lubartow24.pl , www.ittv.pl oraz mobilnie przez wap.ittv.pl będzie można obejrzeć cały koncert na żywo przez komputer lub telefon komórkowy. Przekaz online zrealizowany zostanie w panoramicznej rozdzielczości 16:9 , z dźwiękiem w technologii Dolby Surround Pro Logic .
Partnerami technologicznymi transmisji jest Telewizja Lubartów, Grupa iTTv oraz Interduo.

Pomysłodawcy koncertu chcą aby ten dzień – rocznica, stał się nie tylko w lokalnym lubelskim środowisku dniem pomocy dla hospicjów, ale też żywym pomnikiem pamięci o Janie Pawle II. Koncert zakończy się punktualnie o godzinie 21.37, czyli o godzinie śmierci papieża Jana Pawła II.

Plan koncertu:
04.04.2009 r.

20.00 – Rozpoczęcie koncertu –Wielki Chór Lubartowski – "Jan Paweł II świadek nawrócenia” - widowisko sceniczne z wizualizacją multimedialną.
Podsumowanie akcji "Buduję żywy pomnik JPII" prowadzonej we współpracy z „Krewniakami", dotyczącej
oddawania krwi w tygodniu poprzedzającym rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II .

21.00 – Świadectwo życia Radosława Pazury

21.37 – Zakończenie koncertu adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą o szybką beatyfikację Jana Pawła II.

Mariusz Puła (Joy)
Andrzej Filipowicz
Tekst opublikowany pierwotnie: http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/15646/sobotni_koncert_na_zywo_w_internecie/
AF

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.