Facebook Google+ Twitter

Koncert Orkiestry Leopoldinum we Wrocławiu

13 kwietnia 2008 roku o godzinie 18, w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego wystąpi orkiestra Leopoldinum. Muzycy wykonają kompozycje Andrzeja Panufnika, Aarona Coplanda, Antona Arenskiego i Josepha Haydna.

Waldemar Korpak. / Fot. archiwum orkiestryIgor Cecocho / Fot. archiwum orkiestryIgor Cecocho, solista koncertu, wykona na trąbce "Concerto in modo antico" Andrzeja Panufnika, kompozycję którą w 2006 roku (wraz Mariuszem Smolijem i Polską Orkiestrą Kameralną) nagrał z sukcesem dla firmy Naxos. Potem wystąpi w kompozycji Aarona Coplanda "Quiet City", która powstała oryginalnie do sztuki Irwina Shawa, ale na scenie teatralnej „przeżyła” tylko kilka tygodni. Drugim solistą w tym utworze będzie Waldemar Korpak (rożek angielski – cor anglais).

Mariusz Smolij/ / Fot. archiwum orkiestryNa zakończenie koncertu, orkiestra zagra ulubioną przez wszystkich muzyków i melomanów symfonię Haydna "La Passione".

Bilety w cenie 25 zł i 15 zł będą do nabycia w kasie Filharmonii oraz godzinę przed koncertem.

Orkiestra Kameralna Leopoldinum powstała w 1978 roku z inicjatywy między innymi Tadeusza Strugały. Pierwszy koncert odbył się pod jego batutą w sali Filharmonii Wrocławskiej. Zespół koncertuje w Auli Leopoldyńskiej UW. Więcej o zespole na oficjalnej stronie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.