Facebook Google+ Twitter

Koncert orkiestry w Londynie zainaugurował Polska!Year w Wielkiej Brytanii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-02 07:35

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach wystąpi dzisiaj w katedrze w brytyjskim Canterbury. Wspólnie z solistami: Iwoną Hossą, Adamem Kruszewskim, Piotrem Nowackim i narratorem - Borisem Carmelim wykona Pasję wg św. Łukasza Krzysztofa Pendereckiego.

Orkiestrze towarzyszyć będą połączone chóry: Polskiego Radia z Krakowa, Camerata Silesia i Warszawski Chór Chłopięcy. Za pulpitem dyrygenckim stanie sam kompozytor, który przyznaje, że jest to miejsce szczególne, a utwór jest trudny i będzie w Anglii wykonany po raz pierwszy od 1982 roku.

W czwartek 30 kwietnia, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach zainaugurowała w londyńskiej Cadogan Hall, podczas uroczystego koncertu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Rok Polski w Wielkiej Brytanii - POLSKA! YEAR).

Orkiestra pod dyrekcją swojego szefa muzycznego Jacka Kaspszyka zaprezentowała utwory polskich kompozytorów: Uwerturę bohaterską Andrzeja Panufnika, Koncert skrzypcowy Mieczysława Karłowicza z Tasmin Little w partii solowej oraz Koncert na orkiestrę Witolda Lutosławskiego.

Organizatorem koncertów NOSPR w ramach projektu POLSKA! YEAR jest Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie oraz Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.