Facebook Google+ Twitter

Koncert otwierający Kongres Hebraistyczny w Poznaniu. Zdjęcia

W niedzielę 18 września rozpoczął się Światowy Kongres Hebraistyczny. Trwał będzie do 21 września, a obrady odbywać się będą w Poznaniu i Toruniu. Organizatorem kongresu są Brit Ivrit Olamit (Światowa Unia Języka Hebrajskiego), Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, poznańska Gmina Żydowska i Wyższa Szkoła Filologii Hebrajskiej w Toruniu.

1 z 21 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Poznań został wybrany nie bez przyczyny. Na tutejszym uniwersytecie znajduję się najprężniej działająca w Polsce hebraistyka. Obecnie studiuje na niej ok. 50 studentów.Fot. Andrzej Hajdasz
Poznań został wybrany nie bez przyczyny. Na tutejszym uniwersytecie znajduję się najprężniej działająca w Polsce hebraistyka. Obecnie studiuje na niej ok. 50 studentów.
Fot. Andrzej Hajdasz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 25.09.2011 21:04

Kiedy wreszcie władze miasta Poznania zlikwidują tą pływalnię w synagodze. To chyba nie jest całkiem niemożliwe a stary obiekt przecież niszczeje z powodu wilgoci. Poza tym już dawno tam nie powinno być tej pływalni. Są przecież inne w Poznaniu a synagog chyba niewiele. Jest przecież gmina żydowska .Powinni im w końcu przekazać ten obiekt tylko do modlitwy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

IZRAEL JE,ZYK Hebrajski narod Zydowski lub Hebrajski , Izraelski . Historia znana mi z Biblii jako narod Panski , wybrany , blogoslawiony , ale obecnie zbyntowany . itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jaro
  • Jaro
  • 21.09.2011 11:40

Warto teraz włączyń TV2.Jest ciekawy program .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Menora
  • Menora
  • 21.09.2011 11:07

Tylko i wyłącznie głupiec krytykuje madry naród !Żydów należy naśladowac w tym co robia dobrze i wzorowo .Oczywiście pietnowac lichwe ale tez spróbowac tak robic by nie miała możliwości działać .Być bogatym i nie byc zmuszonym do pożyczek na warunkach nie do przyjecia .
Nie jestem Żydem ani nie mam nikogo w rodzinie ale mi imponuja gdyz są mardzo madrym narodem i potrafiacym wiedze wprowadzac w czyn .
Moje kredo życiowe jest takie ;nie zazdrośc tym co się wiedzie dobrze ale spróbuj ich naśladować , to i tobie będzie sie dobrze wiodło .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.