Facebook Google+ Twitter

Koncert Pamięci w 70. rocznicę wydarzeń na Wołyniu

11 lipca 2013 roku w godzinach od 16 do 18 na placu Zamkowym odbędzie się uroczysty Koncert Pamięci w 70. rocznicę wydarzeń na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

 / Fot. Archiwum Fundacji SztafetaPierwszy raz od okresu przedwojennego zostaną przypomniane polskie melodie z Wołynia i z Podola. Będą też nowe kompozycje do wierszy inspirowanych tragedią wołyńską. To wkład młodych kompozytorów i wykonawców w uczczenie pamięci ofiar ludobójstwa dokonanego na Polakach przez nacjonalistów ukraińskich. Głównym organizatorem imprezy jest Społeczny Komitet Organizacyjny Obchodów Rocznicy 11 Lipca, organizacje i stowarzyszenia Kresowian. Fundacja Sztafeta jest partnerem koncertu.

Program Koncertu Pamięci:

Wykonawcy:

Lech Makowiecki, Tadek, Marcin Styczeń, Garwoliński Teatr Muzyczny Od Czapy

Prowadzenie: Jan Pospieszalski

16:00 - 16:05 - Rozpoczęcie koncertu, przedstawienie wykonawców

16:05-16:30 - Tradycyjne pieśni z Wołynia i Podola opracowane na podstawie Biblioteczki Pieśni Regionalnych pod redakcją Karola Hławiczki, wykonawca: Teatr Muzyczny Od Czapy. Na ekranie -prezentacja zdjęć podarowanych przez rodziny ofiar.

16:35-17:00 - Nowe utwory do wierszy inspirowanych tragedią Wołyńską (sł. Teresa Puryna, Krzysztof Kołtun, muz. Marcin Styczeń, Weronika Kowalska, Piotr Bajus, Mariusz Obijalski) wyk. Marcin Styczeń, Weronika Kowalska, Teatr Muzyczny Od Czapy z towarzyszeniem zespołu Piotra Bajusa (Piotr Bajus - gitara, Darek Budkiewicz - bas, Marcin Piszczorowicz - perkusja, Mariusz Obijalski - klawisze).

17:05-17:30 - Ballady patriotyczne, m.in. Wołyń 1943 sł. muz. i wyk,- Lech Makowiecki.

17:35-18:00 - Utwory m.in. z płyty "Niewygodna prawda" - sł., muz. wyk – Tadek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.