Facebook Google+ Twitter

Koncert piosenek Zbigniewa Łapińskiego w Teatrze Komedia

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-06-16 23:04

15 czerwca, w Teatrze Komedia na warszawskim Żoliborzu, odbył się koncert piosenek Zbigniewa Łapińskiego, wybitnego kompozytora i pianisty, współtwórcy legendarnego tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński.

Na scenie Teatru Komedia w poniedziałkowy wieczór wystąpili Przyjaciele Zbigniewa Łapińskiego: Ewa Błaszczyk, Joanna Lewandowska, Joanna Jeżewska, Marian Opania, Jakub Sienkiewicz, Grzegorz Tomczak, Tomasz Wachnowski, Margita Ślizowska, Jan Kondrak, wykonawcy z zespołu "Czerwony Tulipan": Krystyna Świątecka, Ewa Cichocka i Stefan Brzozowski oraz zespół muzyczny pod kierunkiem Marcina Partyki.

 / Fot. Ewa Krzysiak / Fot. Ewa Krzysiak / Fot. Ewa Krzysiak

Artyści wykonali zarówno znane utwory, jak i te najnowsze, napisane do programów, nad którymi obecnie pracuje Zbigniew Łapiński ("Znaki Zodiaku" do tekstów Jacka Kaczmarskiego; "Trzynasta trzydzieści" do tekstów Jana Kondraka, "Kaczmarski lirycznie" do tekstów Jacka Kaczmarskiego, "Piosenki żydowskie" do tekstów wybranych z Antologii Poezji Żydowskiej, a także piosenki do tekstów Grzegorza Walczaka, Marcina Wolskiego, Karola Wojtyły, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Tadeusza Nowaka).

 / Fot. Ewa Krzysiak / Fot. Ewa Krzysiak / Fot. Ewa Krzysiak

W sumie przybyli goście usłyszeli ponad 20 utworów wykonanych na żywo. Playbacku nie było (można się było o tym przekonać, gdy mikrofon odmówił posłuszeństwa).

Koncert poprowadzili: Teresa Drozda, Filip Łobodziński i Jarosław Gugała.

Publiczność nie szczędziła wykonawcom braw. Oczywiście najwięcej otrzymał ich Zbigniew Łapiński, który z wielkim wzruszeniem w głosie gorąco dziękował wykonawcom, publiczności i organizatorom.

 / Fot. Ewa Krzysiak / Fot. Ewa Krzysiak / Fot. Ewa Krzysiak

Imprezę zorganizowała Fundacja Kresy Historii, Miasto Stołeczne Warszawa i Dzielnica Żoliborz.

Przed i po koncercie można było kupić płytę "Zbigniew Łapiński. Utwory instrumentalne i piosenki", wydaną w maju br. przez Wydawnictwo Bellona.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Interesujące wydarzenie artystyczne, ciekawa relacja:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.