Facebook Google+ Twitter

Koncert Różowej Wstążki w stolicy

Rocznie 14 tys. Polek zauważa u siebie guzek nowotworowy, czyli co 11. kobieta. W sobotę, o godz. 15, centrum Warszawy odbędzie się koncert "Różowej Wstążki". Na kobiety czekać będą mammobusy, w których będą mogły wykonać bezpłatne badania.

Plakat promujący koncert ,,Różowej Wstążki'' / Fot. Monika Babula - Każda z nas sądzi, że rak piersi jej nie dotyczy - mówi Ilona Felicjańska, ambasadorka Różowej Wstążki Samsung, znana ze swoich działań prospołecznych. - Biorę udział w tej akcji po raz drugi, bo jako kobieta po trzydziestce, mam świadomość wzrostu ryzyka zachorowania na nowotwór piersi - mówi Felicjańska.

- 10 proc. wykrytych guzków nowotworowych prowadzi do śmierci, ale aż 90 proc.rozpoznanych można wyleczyć - tłumaczy prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która objęła honorowy patronat nad koncertem.

Obie panie apelują również do kobiet w różnym wieku, aby nie bagatelizowały choroby i profilaktycznie, dla własnego spokoju korzystały z możliwości bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych.

Różowa akcja

Na zdjęciu Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz z Elżbietą Kozik ze Stowarzyszenia Amazonek, Wojciech Wasilewski z firmy Samsung oraz Ambasadorka ,,różowej akcji'' Ilona Felicjańska / Fot. Monika Babula- Zachorowalność kobiet na raka piersi jest wzrostowa, ale śmiertelność osób z tą chorobą maleje - mówi Elżbieta Kozik ze Stowarzyszenia Amazonki Warszawa Centrum. Stowarzyszenie jest partnerem "różowej akcji".

Amazonka podkreśliła, jak ważne jest uświadamianie kobiet na etapie profilaktyki i promocji. Przypominanie wszystkim kobietom, jak ważne są regularne badania mammograficzne i cytologiczne.

Smutne statystyki

- Na raka piersi choruje najwięcej kobiet po 50. roku życia - mówi Kozik. - Rocznie 14 tys. kobiet zauważa u siebie guzek nowotworowy, czyli co 11. kobieta - dodaje, jednocześnie wspominając o złych prognozach na przyszłość.

Te mało optymistyczne przewidywania wskazują, że w już w 2011 roku co dziewiąta kobieta zachoruje na raka piersi, dlatego w przypadku wszelkiego rodzaju nowotworów, najważniejszy jest czas wczesnego wykrycia choroby - uleczalnej choroby - powtarza jak mantrę Kozik.

Zebrane w trakcie koncertu fundusze przeznaczone zostaną na stworzenie Centrum Informacji Amazonek, zatrudniające specjalistów udzielających wsparcia i fachowej, rzetelnej wiedzy chorym na raka.

- Zyski z zeszłorocznego koncertu ,,Różowej Wstążki'', a także wsparcie darczyńców przyczyniły się do wybudowania centrum edukacyjno-terapeutycznego skupiającego lekarzy, psychologów i rehabilitantów otaczających osoby dotknięte chorobą nowotworową radą i pomocą w tych najtrudniejszych chwilach - mówi Elżbieta Kozik ze Stowarzyszenia Amazonki.

Kozik jednocześnie ubolewa, że wciąż brakuje lekarzy onkologów, przez co pacjenci nie otrzymują optymalnej pomocy lekarskiej, ale przede wszystkim nie ma wsparcia psychicznego, którego chory potrzebuje.

Różowy telefon

Samsung, organizator imprezy, na czele z Wojciechem Wasilewskim, dyrektorem sprzedaży i marketingu Samsung Electronics Polska, już po raz drugi dołącza się do akcji ,,Różowa Wstążka'', promującej profilaktykę raka piersi. W związku z tym wydarzeniem firma wprowadziła na rynek specjalną różową edycję telefonu Samsung F480. Z każdego sprzedanego egzemplarza Samsung przekaże 200 zł Stowarzyszeniu Amazonki.

Oprócz obecności na koncercie, można wspomóc Stowarzyszenie Amazonek logując się na stronach Samsung Fun Club. Za każdą zarejestrowaną osobę na stronie, firma przekaże 1 zł Stowarzyszeniu Amazonek.

***
Wszystkie informacje na temat akcji oraz profilaktyki raka piersi można znaleźć na stronie - www.rozowawstazka.samsung.pl.

Koncert odbędzie się przy stacji Dworca Warszawa Śródmieście.
Wystąpią: Mosqitoo, Smolik, Tede, a gwiazdą wieczoru będzie Kayah.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.