Facebook Google+ Twitter

Koncert Smolika w Muzeum Powstania Warszawskiego

W 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło do współpracy jednego z najlepszych polskich muzyków - Smolika. Efektem tej współpracy jest płyta „Historie”, nagrana z gościnnym udziałem Natalii Grosiak i Miuosha. Wczoraj usłyszeliśmy utwory z tej płyty w wyjątkowej oprawie.

Koncert Smolika w Muzeum Powstania Warszawskiego / Fot. Szymon Starnawski
Zaproszeni do tego albumu artyści zmierzyli się z materiałem wspomnieniowym dotyczącym życia Powstańców po Powstaniu Warszawskim. Te poruszające historie opowiadają o tym, jak głębokie piętno na życiu Powstańców odcisnęły wydarzenia z 1944 roku, jak potoczyły się dalsze losy mieszkańców Warszawy i czy po latach wojny odnaleźli swoich bliskich. Część z tych historii zupełnie niespodziewanie kończy się szczęśliwym i wzruszającym finałem, jednak wiele z nich przepełnionych jest dramatycznym zmaganiem z powojenną rzeczywistością.

Inspiracja do stworzenia albumu były historie czterech konkretnych osób: Aliny Augustowskiej-Mrozowskiej, Ireny Łoś, Danuty Szlajmer i Henryka Stefana Kaweckiego.

Muzykę do wspomnień skomponował Smolik, teksty napisali Natalia Grosiak i Miłosz „Miuosh” Borycki.

W dniu premiery płyty, 29 lipca, w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego odbył się wyjątkowy koncert. Tego wieczoru, oprócz Smolika, Natalii Grosiak, Miuosha i towarzyszącego im zespołu, na scenie pojawili się również specjalnie zaproszeni goście – Magdalena Berus oraz Dawid Ogrodnik, którzy czytali wykorzystane na albumie fragmenty wspomnień z Archiwum Historii Mówionej.

Więcej zdjęć z koncertu Smolika w MPW znajdziecie tutaj!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.