Facebook Google+ Twitter

Koncert Stanisława Sojki i Buby Kuyateha

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2016-03-30 16:30

CS Fort Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu zaprasza 19 kwietnia o godz. 19.15 na przedpremierowy koncert wspólnego przedsięwzięcia dwóch wyjątkowych muzyków Stanisława Sojki i Buby Kuyateha.

 / Fot. By Alina Zienowicz Ala z (Own work) [Public domain], via Wikimedia CommonsJeszcze przed nagraniem nowej płyty, przedpremierowo będą mogli Państwo usłyszeć najnowszy materiał na wyjątkowym koncercie w CS FORT Sokolnickiego.

Stanisław Soyka – wokalista jazzowy, skrzypek, pianista, kompozytor. Wciąż inny, wciąż nowy, zaskakujący a jednocześnie rozpoznawalny od pierwszych nut. Jest zwierzęciem muzycznym z charyzmą performera. Z zespołem czy solo wkrótce po wejściu na scenę obejmuje całkowite panowanie nad publicznością. W jednym z licznych wywiadów artysta powiedział „Nie gram dla fajerwerków, nie śpiewam by się popisać. Moją ambicją i pragnieniem jest, by mój śpiew, moje pieśni dodawały otuchy, podnosiły na duchu tych, którzy przychodzą mnie słuchać. Chcę by wychodzili z koncertu pogodni i umocnieni".

Ty też możesz pomóc Piotrkowi w leczeniu i rehabilitacji

Buba Kuyateh - wirtuoz kory i kompozytor. Pochodzi z Gambii. Jego ojczystym językiem jest Mandinka, znamienna dla regionu Senegambii, nie posiadająca jednak formy pisemnej. Dlatego też szczególne znaczenie dla rozpowszechniania wiedzy tradycyjnej i historycznej ma tam przekaz ustny. Najbardziej typową formą tego przekazu są pieśni tradycyjne wykonywane przez rodziny jali – muzyków specjalizujących się w pielęgnowaniu rodzimej kultury i obyczajów, zwanych także mianem griotów. Buba Kuyateh wychowywał się w znanej rodzinie jali. Od najmłodszych lat, kontynuując rodzinną tradycję, Buba uczył się gry na korze i śpiewu. Choć jego korzenie muzyczne to tradycyjna muzyka afrykańska jest on artystą otwartym na wszelkie fuzje kory tradycyjnej z muzyką współczesną, jazzem i funkiem. Efektem tej fascynacji był jego pierwszy europejski projekt Buba Kuyateh Trio, którym zaprezentował się on szerszej publiczności. Niepowtarzalny dźwięk kory oraz otwartość Buby na inne style muzyczne zaowocowały współpracą z wieloma artystami.Bilety do nabycia na stronie www.nowyfort.pl na www.ebilet.pl, www.eventim.pl oraz w kawiarni CS Fort Sokolnickiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.