Facebook Google+ Twitter

Koncert The xx już wkrótce! Mount Kimbie w roli supportu!

Koncert londyńskiego tria jest jednym z najważniejszych koncertowych wydarzeń wiosny. Przed The xx zaprezentuje się inny londyński zespół, Mount Kimbie.

 / Fot. Materiały prasoweThe xx przyjeżdżają do Warszawy niecały rok po doskonale przyjętym występie na festiwalu Open’er. Wtedy zagrali w Polsce po raz pierwszy, prezentując fragmenty niewydanego wówczas albumu „Coexist”. Ten ukazał się jesienią i potwierdził klasę The xx, jako twórców intymnych przebojów, osadzonych w klubowej elektronice i dystyngowanym popie. Podczas warszawskiego koncertu usłyszymy więc materiał z nowej płyty, ale także fragmenty przełomowego debiutu i być może kilka niespodzianek, jak choćby nowy utwór zatytułowany „Together”, nagrany z myślą o filmie „Wielki Gatsby”.

Od zawsze podkreślano, że muzyka The xx idealnie pasuje do zamkniętych przestrzeni. Warto zweryfikować te wiedzę, uczestnicząc 14 maja w koncercie na warszawskim Torwarze.

Przed The xx zaprezentuje się inny londyński zespół, Mount Kimbie. Występ duetu odbędzie się dokładnie dwa tygodnie przed premierą ich nowego albumu „Cold Spring Fault Less Youth”, który już teraz budzi oczekiwanie za sprawą świetnego singla „Made to Stray”.

Mount Kimbie to dwóch producentów – Dominic Maker i Kai Campos, którzy odnaleźli się w estetyce schyłkowego dubstepu, wyciszonego brzmienia znanego z albumów The xx i Jamesa Blake’a. W ich muzyce jest sporo niedopowiedzeń, minimalizmu, ale jednocześnie tanecznego beatu i pulsującego basu. Debiutowali w roku 2010 doskonale przyjętą płytą „Crooks & Lover”, z której pochodzi ich najpopularniejszy utwór – „Carbonated”.
Od ubiegłego roku Mount Kimbie związani są z wytwórnią Warp i obok TNGHT i Darkstar stanowią nowe otwarcie tego legendarnego labelu.


Warszawski koncert The xx już 14 maja na Torwarze.
Ceny biletów: 128 PLN / 158 PLN. Bilety do nabycia w ALTERSKLEPIE i w punktach sprzedaży sieci Ticketpro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Hmm... Akurat wczoraj zdarzyło mi się odkryć ich muzykę... Przypadek...? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.