Facebook Google+ Twitter

Koncert "Tribute to Jantar" w Teatrze Capitol

"Tribute to Jantar" to koncert stworzony ku pamięci Anny Jantar. Piosenki zmarłej tragicznie artystki wykonują uczestnicy programów "The Voice of Poland", "Twoja Twarz brzmi znajomo".

Tribute to Jantar / Fot. Teatr CapitolProjekt powstał z inicjatywy Arka Kłusowskiego i został zaprezentowany po raz pierwszy w 2014 roku podczas IV edycji "Rzeszowskiego Święta Wokalnego". W styczniu b.r. nastąpiła jego reaktywacja. Od tego czasu odbyło się kilka koncertów, m.in. w Rzeszowie, Lublinie i Warszawie.

Piosenki interpretują uczestnicy programów "The Voice of Poland", "Twoja Twarz brzmi znajomo" i "Mam Talent" - Jagoda Kret, Małgorzata Konieczna, Michał Grobelny, Mateusz Grędziński, Kamil Bijoś, Marek Kaliszuk i Arek Kłusowski. Artystom towarzyszy zespół pod kierownictwem Krzysztofa Mroziaka.

Koncert prowadzi Marek Kaliszuk, który opowiada anegdoty i żartuje. A artyści zachęcają do wspólnego śpiewania przebojów Anny Jantar, która dziś miałaby 65 lat.

Jagoda Kret / Fot. Teatr CapitolJeśli chodzi o warstwę artystyczną, to była na wysokim poziomie. Kilka wykonań zapadło mi w pamięci. Najbardziej podobała mi się interpretacja piosenki "Tylko mnie poproś do tańca" w wykonaniu Jagody Kret. Wokalistka, znana z programu "The Voice of Poland", zaśpiewała pięknie, z wielką wrażliwością: Tylko mnie poproś do tańca. Ja na nic więcej nie liczę. Od krańca świata do krańca. Od piekła do nieba bram. Tylko mnie poproś do tańca. Jakbyś mnie kochał nad życie. Ja ci z nadziei różańca odpust dam.

Niesamowity był utwór "Żeby szczęśliwym być" wykonaniu Jagody Kret i Michała Grobelnego - tak podobny do oryginału, choć wykonany w duecie. Tak mało trzeba nam i dużo tak. Żeby szczęśliwym być, drugiemu szczęście dać. Wystarczy ciepło rąk, muśnięcie warg. Wystarczy, żeby ktoś pokochał nas. Żeby szczęśliwym być i szczęście dać. Tak mało trzeba nam i dużo tak.

Niezwykłe było wykonanie Jagody Kret i Kamila Bijosia piosenki "Ktoś między nami". Duet ten był bardzo zbliżony do oryginału - wersji Anny Jantar i Zbigniewa Hołdysa. Ktoś może ty, a może ja. Może tylko dola zła. Chce nam siebie odebrać. Ktoś ma dziś dla nas obcy wzrok. Naszą prawdę chce nam wziąć. I wierność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.