Facebook Google+ Twitter

Koncert urodzinowy Nelsona Mandeli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-18 18:11

Były prezydent Republiki Południowej Afryki, jeden z przywódców ruchu przeciw apartheidowi, laureat pokojowej nagrody Nobla - Nelson Mandela obchodzi dziś 91. urodziny. Z tej okazji w hali Madison Square Garden odbędzie się dziś koncert na jego cześć.

Swój udział w tym muzycznym wydarzeniu zapowiedziała już Carla Bruni. Będzie to jej pierwszy publiczny występ od ślubu z prezydentem Nicolas Sarkozy. Obok Pierwszej Damy Francji będzie można posłuchać między innymi Arethy Franklin, Stevie Wondera i Alicii Keys. Ceremonię poprowadzi znana aktorka komediowa - Whoopi Goldberg. Swój udział w imprezie zapowiedziały też inne filmowe gwiazdy - Morgan Freeman, Matt Damon, Forest Whitaker i Susan Sarandon.

Organizatorzy tego kulturalnego wydarzenia mają nadzieję, że już co roku w ten sposób będzie obchodzony Dzień Mandeli. Ideę takich obchodów wymyśliła organizacja charytatywna byłego prezydenta RPA. Instytucja pragnie by 18-ty lipca stał się też dniem dobrych uczynków.

Organizatorzy namawiają ludzi by poświęcili 67 minut na rzecz pracy dla innych. Każda minuta takiej aktywności symbolizować ma 67 lat, które Mandela poświęcił na walkę o równość i woloność w Południowej Afryce.

Na koncercie zabraknie jednak samego jubilata. Nelson Mandela jest zbyt słaby, by uczestniczyć w tego rodzaju wydarzeniu. Były prezydent spędzi urodziny w towarzystwie rodziny i najbliższych przyjaciół w swoim domu w wiosce Qunu na południowym-wschodzie RPA.

"Z pokorą przyjmuję wezwanie do organizacji Dnia Mandeli na moją cześć. Mam nadzieję, że ludzie poświęcą swój czas i wysiłek by poprawić warunki, jakie panują w ich własnych wspólnotach" - powiedział laureat pokojowej nagrody Nobla w filmie nakręconym specjalnie na dzisiejszą okoliczność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.